Home » Uncategorized » PSG Başkanı Nasser Al Khelaifi: “Real Madrid, Mbappe’ye bizden daha yüksek bir teklifte bulundu.”

Fransız ekibi, yıldız oyuncusunun takıma olan bağlılığından asla şüphe duymuyor.

Paris Saint-Germain Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Kylian Mbappe‘nin geçen yaz Real Madrid’e transfer olmak istemesine rağmen Ligue 1 kulübünden asla ayrılmak istemediğinde ısrar ediyor.

Mbappe, PSG‘de kalmak için yeni bir sözleşme imzalamadan önce bu yaz bonservissiz olarak Santiago Bernabeu’ya transfer olmaya çok yakındı. 

Ancak, Fransız ekibi onu bırakmamaya kararlıydı ve sürpriz bir şekilde yıldız oyuncuyu takımda tutmayı başardı. 

Bunun üzerine PSG başkanı, oyuncunun para için transfer olmak istemediği söylerken Mbappe ve ailesini iyi tanıdığının altını çizdi.

Bu karar İspanya’da kargaşaya neden oldu, La Liga Başkanı Javier Tebas, Fransız yıldızın yeni sözleşmesiyle ilgili olarak UEFA’ya resmi bir şikayette bile bulundu.

Al-Khelaifi, Mbappe hakkında ne dedi?

Marca’ya verdiği demeçte, “Geçen yaz Mbappe için Real Madrid’den gelen 180 milyon Euro’luk teklifi reddettim, çünkü Kylian’ın PSG’de kalmak istediğini biliyordum.

“Onu çok iyi tanıyorum, onun ve ailesinin ne istediğini biliyorum ve para için transfer olmak istemiyor. O, parayı seçmedi. Bu yüzden PSG’de kaldı.

“Şehri için burada olmayı istedi ve PSG’de oynamayı tercih etti” dedi.