Home » Transfer » Transferinin İki Gözde İsmi: Erling Haaland ve Harry Kane!

2022 Ocak transfer penceresi kapanalı çok oldu, ancak kimin nereye transfer olacağına dair hala birçok dedikodu dönüyor. The Mirror, her iki Manchester kulübünün de bu yaz forvetler için büyük para hamleleri planladığını söylüyor. Manchester United gözünü Tottenham Hotspur’dan Harry Kane’e dikerken, Manchester City Borussia Dortmund’dan Erling Haaland’ı getirmek için bir dizi Avrupa deviyle rekabet edecek.

Pazartesi günü Crystal Palace ile golsüz berabere kalan Pep Guardiola’nın takımı, geçen transfer döneminde İngiltere kaptanı Kane ile sıkı bir ilişki içindeydi, ancak Daniel Levy takımının en önemli parçasının ezeli rakibine gitmesine izin vermedi. City, BVB sözleşmesinde 75 milyon€ olduğu düşünülen serbest kalma maddesi yaz aylarında ödemeye hazır olduğunu belirterek Norveçli oyuncuyu transfer etmek için çabalayan Real Madrid ve Barcelona arasındaki transfer savaşına katıldı.

Tottenham ise Antonio Conte’nin varlığının ilk dörtte bir yer edinmelerine ve Kane’i en az bir sezon daha takımda tutmalarına yardımcı olacağını umuyor. Man United , kariyerlerinin sonuna yaklaşan görevdeki forvetleri 37 yaşındaki Cristiano Ronaldo ve 35 yaşındaki Edinson Cavani ile Kane’e olan ilgilerini yeniden alevlendirdi. Ancak Kane, takım başarısının bireysel ödüller ile devam etmesini istiyor ve şu anda bunu Old Trafford’a giderek bunu başaracağının garantisi yok. Kane’in ilgisini çekebilecek bir şey, potansiyel olarak eski hocası Mauricio Pochettino ile yeniden bir araya gelme ihtimali. Man United’ın Paris Saint-Germain’deki pozisyonu belirsiz olan eski Tottenham teknik direktörünü Kane’i de çekme planının bir parçası olarak takımının başına getirmek istediği söylentiler arasında.