Home » Futbol » Salih Özcan, Almanya Yerine Türk Milli Takımını Seçti!

Almanya 21 yaş altı milli takımı ile Avrupa şampiyonu olan Salih Özcan, A Milli Futbol Takımımız için mücadele etmeye ve oynamaya karar verdi. Genç oyuncu, önümüzdeki hafta İtalya’ya karşı oynanacak hazırlık maçı için teknik direktör Stefan Kuntz tarafından seçildi.

Köln orta saha oyuncusu Salih Özcan Cuma günü paylaştığı bir Instagram gönderisinde, uzun müzakerelerin ardından ailesinin doğduğu ülke için mücadele etmeye karar verdiğini söyledi. “Türkiye için oynamak istiyorum” dedi ve “Almanya’ya ve DFB (Alman) takımına olan saygım hiçbir zaman bitmeyecek. Onların verdiği katkı için teşekkür ediyorum.” diye ekledi.

24 yaşındaki Salih Özcan Almanya doğumlu ve 15 yaşından beri Alman milli takımı forması ile tüm alt yaş kategorilerinde mücadele etti. Sonbaharda A Milli Futbol Takımımızın teknik direktörlüğü görevine getirilen Kuntz, genç oyuncuya A Milli Takım milli için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu anlattı. Kuntz’un ve bazı milli takım oyuncularının çabaları ile Salih Özcan Türk Milli Takımını seçti.

Genç oyuncu, verdiği karardan önce, son zamanlarda 21 yaş altı takımından birkaç oyuncu çalıştıran Almanya teknik direktörü Hansi Flick ile iyi görüşmeler yaptığını söyledi.