Home » Futbol » Ronaldo ve Messi, Dünya Kupası’nda Rakiplerini Bekliyor!

Jenerasyonumuzun en büyük iki futbolcusu, oynadıkları hemen hemen her turnuvada şampiyonluk kazanmayı başardı. Ancak iki yıldız oyuncunun da koleksiyonunda tek bir eksiği var; Dünya Kupası.

Futbolun kıdemli süper yıldızları Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi, Katar 2022 Dünya Kupası’ndaki rakiplerini bugün öğrenecekler ve bu neredeyse onların son Dünya Kupası olacak. Oyundaki en büyük iki isim, ülkeleri ile bir dizi kulüp ve bireysel onurun yanı sıra kıtasal kupalar topladı, ancak ikisi de kariyerlerini Dünya Kupası zaferinin nihai ödülü ile taçlandırmayı başaramadı. 37 yaşındaki Portekizli forvet Ronaldo ve 34 yaşındaki Arjantinli Messi, beşinci kez Dünya Kupası finallerinde yer almaya hazırlanıyor. Dünya kupasına altı kez katılabilen bir oyuncu hiç olmadı.

Ronaldo’nun, Turnuvayı kazanmaya en yakın olduğu zaman 2006’da Portekiz’in yarı finalde Fransa’ya yenildiği Almanya’daki girişimi oldu. Messi’nin Arjantin’i, 2014’te Rio’daki finalde Almanya’ya yenildiği karşılaşmada ikinci olmuştu. Ronaldo, bu yılki turnuvadan sonra rekor altıncı Dünya Kupası’na katılmaya mı çalışacağı veya uluslararası futboldan emekli olup olmayacağı hakkında hiçbir şey söylemedi, ancak yaşı, bunun onun son Dünya Kupası olabileceğini gösteriyor. Ancak Messi, Dünya Kupası’nın sonunda milli görevlerden çekilebileceğine dair açıklamalarda bulundu.

Messi, geçen hafta Venezuela’yı mağlup ettikten sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Dünya Kupası’ndan sonra ne yapacağımı bilmiyorum. Ne olacağını düşünüyorum” dedi. Katar’dan sonra birçok şeyi yeniden değerlendirmem gerekecek.” dedi.

Portekiz ve Arjantin’in birinci torbada ilk sıralarda yer alması bekleniyor, yani dört takımlı grup aşamalarında favori takımlardan biriyle doğrudan karşı karşıya gelmeyecekler.