Home » Futbol » Parma, 44 Yaşındaki Kalecisi Buffon’un Sözleşmesini Uzattı!

İtalyan tecrübeli kaleci, Pazartesi günü onu 46 yaşına kadar Serie B kulübü Parma’da tutacak yeni bir anlaşma imzaladı. Gianluigi Buffon için yaş sadece bir sayı.

27 yıla yakın bir süredir kıdemli bir profesyonel olmasına rağmen, Buffon’un henüz emekli olma planı yok. Kasım 1995’te 17 yaşında ilk çıkışını yaptığı takım olan Parma’ya geçen yıl tekrar katıldı ve kulüp Pazartesi günü 2024 yılına kadar 2 yıllık bir sözleşme uzatması imzaladığını doğruladı. Buffon düzenlediği basın toplantısında, “Benim ve tüm ailem için gerçekten çok güzel bir gün” dedi. “İstediğim şey oldu ve bence başkan ve kulüp de bunu çok istedi, umarım taraftarlar ve şehir bunu istemiştir. Parma için yeni mücadeleler verebilecek olacağım için çok mutluyum. Parma’ya dönüş, Parma halkı, şehirle her zaman sahip olduğum ilişkiler ve hiç kopmayan bir bağ sayesinde oldu.”

10 Serie A şampiyonluğu kazanan ve oynadığı 657 maçla en çok maça çıkan kaleci ünvanına sahip olan 44 yaşındaki Buffon, kulüp Başkanı Kyle Krause ile düzenlediği basın toplantısında sözleşme uzatmasını duyurdu. Krause, “O harika bir oyuncu ve onun gibi bir efsane ile çalışmak bizim için her zaman büyük bir gurur.” “Liderlik becerilerine ek olarak, aynı zamanda mükemmel insan becerilerine sahip bir kişidir. “Parma’ya ve futbola olan tutkusunu her gün görebiliyoruz, bağlılığından dolayı takım ve şehir olarak gerçekten mutluyuz.”