Home » Futbol » Nice – Marsilya Maçı, Saha Olayları Nedeniyle Yarıda Kaldı!

Sert rakipler Nice ve Marsilya arasındaki bir lig maçı, Pazar gecesi ev sahibi taraftarların sahadaki oyunculara şişeler atması ve her iki oyuncu, taraftar ve personel arasında şiddetli kavgalara yol açmasının ardından yarıda kaldı. Maçın sonlarına doğru Nice taraftarlarının bulunduğu bir bölgeden atılan bir şişe, Marsilya orta saha oyuncusu Dimitri Payet’in sırtına çarptı ve eski West Ham yıldızı ayağa kalkıp öfkeyle tribünlere geri fırlattı. Olay, daha önce stadyum spikeri tarafından nesne fırlatmamaları konusunda uyarılmış olan bir dizi Nice taraftarının sahayı aceleyle Payet ile yüzleşmek için koştuğu çirkin sahneler sırasında Marsilya personelinin bir saha işgalcisini yerde yumrukladığını gösteren görüntülerle görüldü.

Çok sayıda taraftarın sahaya akın etmesiyle birlikte hakem maçı durdururken, Marsilyalı oyuncular araya girerek öfkeli Nice taraftarlarının karşısına çıktı. Daha sonra her iki takım da tünele çekildi ve hakem Benoit Bastien maçın ertelendiğini ilan etmeden önce oyun 90 dakika boyunca durduruldu, Nice oyuncuları sahaya dönerken Marsilya oyuncuları onlara katılmayı reddetti. Nice başkanı Jean-Pierre Rivere, Nice taraftarlarına gecikme sırasında sakin olmaları çağrısında bulunmuştu, ancak kızgın Marsilya oyuncuları ve personeli maça bu şekilde devam etmeyi reddetmekte kararlıydı.

Sahadaki sürtüşmeler sırasında öfkeli Marsilya menajeri Jorge Sampaoli, tünele götürülmeden önce Nice taraftarları ile yüzleşirken kendi personeli ve oyuncuları tarafından dizginlenmek zorunda kaldı. L’Equipe, Marsilya oyuncuları Payet, Matteo Guendouzi ve Luan Peres’in kalabalığın arasında çıkan arbedede yaralandığını ve Nice taraftarlarıyla dolu tribün önünde çevik kuvvet polisinin konuşlandırıldığını bildirdi. Payet’in sosyal medyada sırtında kan ve çiziklerle dolaşan doğrulanmamış fotoğrafları varken, daha fazla fotoğrafta takım arkadaşları Matteo Guendouzi ve Luan Peres’in boyunlarında izler olduğu görüldü. Fransız haber kuruluşu RMC ayrıca Marsilya başkanı Pablo Longoria ve eski Nice oyuncusu Jose Cobos’un başkanlık alanında ‘tartışma’ yaşadığını ve kaotik sahnelerin tribünlerde devam ettiğini iddia etti. RMC ayrıca Nice ikilisi Jean Clair Todibo ve Justin Kluivert’in sahadaki şiddetli çatışmalar sırasında Marsilya güvenliği tarafından şiddet gördüğünü bildiriyor.