Home » Futbol » Nagelsmann, Bayern’in Şampiyonlar Ligi’nden Elenmesinin Ardından Ölüm Tehdidleri Aldı!

Bayern Münih Teknik Direktörü Julian Nagelsmann Cuma günü yaptığı açıklamada, takımının bu hafta Şampiyonlar Ligi’nde Villarreal’e sürpriz bir şekilde elenmesinin ardından çevrimiçi ölüm tehditlerine maruz kaldığını söyledi.

Bayern’in Bundesliga’da Pazar günü Arminia Bielefeld’e yapacağı yolculuk öncesinde Nagelsmann, “Her zaman her taraftan eleştiri alacağımı biliyorum, bu normal ve bununla başa çıkabilirim. Ancak Instagram’daki 450 ölüm tehdidiyle başa çıkmak o kadar kolay değil.” dedi. “İnsanlar beni öldürmek isterse bu başka bir şey ama futbolu bile umursamayan kendi anneme de sayısız hakaret var.” diye ekledi. “Anlamıyorum. Televizyonu kapatır kapatmaz insanlar tüm nezaketini unutuyor. Ve haklı olduklarını sanıyorlar, çılgınlık bu.” Nagelsmann, yasal işlem başlatmayı düşünüp düşünmediği sorulduğunda, gerçekçi olamayacak kadar çok tehdit olduğunu öne sürdü. “Bu şekilde eleştiriler asla bitmez. Kazansak da kaybetsek de, her maçtan sonra onların verdiği tepkiyi alıyorum” dedi.

Nagelsmann, bu hafta ölüm tehditleriyle karşı karşıya kalan ikinci Bayern çalışanı oldu. Sportif Direktör Hasan Salihamidzic’in eşi ve oğlu da Çarşamba ve Perşembe günü alınan Villarreal yenilgisinin ardından tehditlere maruz kaldıklarını açıkladı ve Instagram’dan gönderilen özel mesajların ekran görüntülerini yayınladı. Cuma günü Nagelsmann, Bayern’in güvenlik önlemlerini artırmasını beklemediğini söyledi. “Biz hala özel insanlarız. Kimseyi kışkırtmak istemiyorum ve henüz evime kimse gelmedi” dedi.