Home » Futbol » Manchester United Efsanesi Ryan Giggs’e Saldırı Suçlaması!

BBC News’e göre, Galler ve Manchester United’ın eski efsanesi Ryan Giggs, eski kız arkadaşı Kate Greville’e fiziksel zarar vermekle ve kız kardeşine de ortak saldırı yapmakla suçlanıyor. Ayrıca Giggs, 2017-2020 yılları arasında zorlayıcı veya kontrol edici davranışlarından dolayı da suçlanmıştı.

Kraliyet Savcılık Servisi, konuyla ilgili şu ifadeleri içeren bir açıklama yaptı: “Büyük Manchester Polisi’ne, Ryan Giggs‘i, kontrol edici veya zorlayıcı tutumu ve fiili fiziksel zarara neden olan davranışlarda bulunması suçlarından yargılama yetkisi verdik. Ayrıca, ikinci bir kadına yönelik fiziksel saldırı suçlaması da söz konusu. Manchester Polisi bu konuyla alakalı da yetkilendirildi. Bay Giggs, 28 Nisan Çarşamba günü Manchester’da görülecek olan Salford Sulh Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.”

“CPS, Büyük Manchester Polisinden gelen bir delil dosyasını inceledikten sonra Bay Giggs’i suçlama kararını verdi. Ceza yargılamaları aktiftir ve sanığın adil yargılanma hakkını tehlikeye atacak hiçbir şey yayınlanmamalıdır.”

Suçlamaların ardından eski Manchester United kaptanı basına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hukuk sürecine tam saygı duyuyorum ve iddiaların ciddiyetini anlıyorum. Adımı temize çıkarmayı dört gözle bekliyorum.” Manchester United efsanesi, bu süreçteki suçlamalar ışığında Galler milli takım antrenörlüğü rolünden uzaklaştırıldı.

Robert Page, eski Manchester United efsanesinin yerini alacak. Galler Futbol Federasyonu, Giggs’in teknik direktör yardımcısı Robert Page’in milli takımın yeni baş antrenörü olarak yazın Avrupa Şampiyonası’na gideceğini eski ve böylelikle eski Manchester United kaptanından görevi devralacağını doğruladı.

Resmi web sitelerinde yayınlanan bir açıklamada konuyla ilgili şunlar söylendi: “Galler Futbol Federasyonu, Kraliyet Savcılık Hizmetinin, erkekler milli takım antrenörü Ryan Giggs’i suçlama kararını dikkate aldı. Bu karar ışığında, FAW, Robert Page’in futbol erkekler milli takımının antrenörlük rolünü üstleneceğini doğrulayabilir. Bu yaz yapılacak EURO 2020 turnuvasında takımın başında Page olacak ve Albert Stuivenberg da yardımcı antrenör olarak görevine devam edecek.”

Giggs yaptığı açıklamada, Page’in yeni görevi için desteğini gösterdi: “Robert Page’e, antrenör kadrosuna, oyunculara ve taraftarlara bu yaz Euro 2020‘de başarılar diliyorum.”