Home » Futbol » Man City ile Liverpool Arasındaki Yarış Kızışmaya Devam Ediyor!

Premier Lig’in zirvesi için zorlu yarış, Manchester City ve Liverpool son dakika hatalarından kaçınmaya devam ederken, Chelsea ve Arsenal ilk dörtte yer almak için mücadele ediyor.

Premier Lig lideri Manchester City ve amansız rakibi Liverpool, bu hafta sonu yapılacak maçlardan sonra şampiyonluk yarışında avantajlı konumda olmayı bekleyecek. İlk dört sıra için mücadelede Arsenal, Manchester United’ın umutlarına son verme şansını elinde bulunduruyor.

Pep Guardiola, Liverpool’un önünde takımını şampiyonluğa taşımak istiyorsa City’nin gelmiş geçmiş en iyi takımlardan birini geride bırakmak zorunda kalacağına inanıyor. Guardiola’nın tarafı, iki takımın da hafta ortasında rahat bir şekilde kazanmasının ardından ikinci sıradaki Liverpool’un bir puan önünde bulunuyor. Altı maç kala, büyüleyici yarışı kim kazanacağını görmek için her iki takımdan da sadece bir hata gerekecek. Bu hafta sonu, City Cumartesi günü son sıralardaki Watford’a ev sahipliği yaparken, Liverpool Pazar günü Anfield’da Everton’a karşı Merseyside derbisi oynayacak. Guardiola, City’nin kupayı kaldırmak için kalan tüm maçlarını kazanması gerektiğini kabul etti ve bu, Liverpool’un dört kupa kovalayan kalitesine uygun bir övgü. Guardiola bu hafta yaptığı açıklamada, “Liverpool, tüm futbol tarihinin en iyi taraflarından biri, gelmiş geçmiş en iyi takımlardan biriyle karşı karşıyayız.” “Her şeye sahipler, bu yüzden onlar ile mücadele halinde olmak çok şey ifade ediyor. Oyuncular bunu biliyor. Onlarla yüzleştiler ve biliyorlar. “

United’ın Salı günkü Liverpool’daki 4-0’lık yenilgisindeki sefil görüntüsü, Alex Ferguson’un onları 2013’te son Premier Lig şampiyonluğuna götürmesinden bu yana ne kadar kötü bir duruma düştüğünü gözler önüne serdi. Altıncı sırada, Manchester City’nin 23 puan gerisinde olan United, ilk dört şansını zora soktu. United Cumartesi günü Arsenal’e gidiyor, beşinci sıradaki Gunners, dördüncü sıradaki Tottenham’ın üç puan önünde bulunuyor. Şampiyonlar Ligi yerleri için doğrudan bir rakibe karşı yenilgi, perşembe günü formsuz kaptan Harry Maguire tarafından alınan bomba tehdidiyle sarsılan geçici patron Ralf Rangnick ve tarafı için ölümcül bir darbe olacaktır.