Home » Futbol » Liverpool Patronu Jurgen Klopp, Savunma Dörtlüsü Hakkında Önemli Bir Durum Güncellemesinde Bulundu!

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, savunma ikilisi Virgil van Dijk ve Joe Gomez’in yavaş yavaş ilk takım antrenmanına dahil edildiğini ve ikisinin de durumlarının iyi olduğunu açıkladı. İkili geçen sezon bıçak altına yattı ve sezonun çoğunu kaçırdı ve yeni sezon için zamanında geri dönüp dönmeyeceklerini göreceğiz. Joel Matip de geçen sezonun büyük bir bölümünü kaçırdı ve Klopp, Kamerunlu’nun van Dijk ve Gomez ikilisine kıyasla normal antrenmana dönmeye yakın olduğunu açıkladı. Trent Alexander-Arnold, bir hamstring sorunu nedeniyle Euro 2020’yi kaçırdı ve aynı zamanda antrenmana geri döndü.

Klopp, Liverpoolfc.com’a şunları söyledi. “Şununla başlayalım: Dördü de gerçekten iyi görünüyor, söylemeliyim. Gerçekten iyi görünüyorlar. Bu nedenle, özellikle Virg van Dijk ve Joe Gomez, şimdi ilk birkaç gün için takımla çift antrenman yapmayacaklar; günün ikinci antrenmanında olmaları muhtemel ama Andreas Schlumberger ile, rehabilitasyon bölümü, fizyoterapi, bu tür birimler. Bu ikisi için. önümüzdeki dört hafta içinde kesinlikle bir gelişme kaydedecek ve ileriye doğru büyük bir adım atacağız.” Klopp “Joel Matip kesinlikle iyi görünüyor, muhtemelen normal antrenmana en yakın olan o ve onu ne zaman oynamaya başlayacağımızı göreceğiz. Trent Alexander-Arnold yeterince ciddi bir sakatlık geçirdi ama şimdi önemli bir sakatlık değil. Yakın ama şu anda, muhtemelen önümüzdeki beş veya altı gün özel bir programı var: zaman zaman takımla, muhtemelen zaman zaman kendi başına. Ama beş, altı ya da yedi gün içinde normal takım antrenmanına geçmeli,” diye ekledi.

Ibrahima Konate ve Nat Phillips, sezon öncesi Liverpool için önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Liverpool’un sezon öncesi maçlarına temkinli yaklaşması sürpriz değil. Van Dijk ve Gomez, takım arkadaşlarının geri kalanıyla antrenmana başladılar, ancak sezon öncesi ne kadar öne çıkacaklarını göreceğiz.

Van Dijk, Gomez ve Matip’in yokluğunda Nat Phillips, geçen sezon Liverpool için etkileyici görüntüler ortaya koydu. Phillips’in yeni transfer Ibrahima Konate ile birlikte sezon öncesinde bir kez daha yoğun bir şekilde as kadroda bulunması bekleniyor. Fransız, bir aydan uzun bir süre önce Fransa 23 Yaş Altı ekibinin bir parçası olmasına rağmen Liverpool’un antrenman kampına zamanında katıldı. Liverpool şu anda sezon öncesi antrenmanları için Avusturya’da ve önümüzdeki salı günü bu ayki ilk maçında FC Wacker Innsbruck ile oynayacak.