Home » Futbol » Lionel Messi, Dünya Kupası’ndan Sonra Milli Takımdaki Geleceğini Yeniden Düşüneceğini Söyledi!

Arjantinli futbol süperstarı Lionel Messi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, bu yıl Katar 2022 Dünya Kupası’ndan sonra milli takımdaki geleceğini yeniden değerlendireceğini söyledi.

Emeklilik sinyalleri veren Messi, Arjantin’in Dünya Kupası elemelerinde Venezuela’yı yendiği karşılaşmada golcüler arasındaydı. 34 yaşındaki Arjantinli, geçen yıl takımının 1993’ten bu yana ilk kez Copa America kazanmasına rehberlik etti. Arjantin, Diego Maradona’nın 1986’da onları zafere götürmesinden bu yana Dünya Kupası’nı kazanamadı ve Messi, 2014’te Brezilya ile finalde karşılaştığında bu kupaya çok yaklaşmıştı.

Geçen Ağustos ayında Barcelona’dan Paris Saint-Germain’e katılan Messi, Katar’ın ötesindeki uluslararası futbol geleceğinin aklında olduğunu itiraf etti. Messi, Venezuela’yı yendikten sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Dünya Kupası’ndan sonra ne yapacağımı bilmiyorum. Ne olacağını düşünüyorum” dedi. Katar’dan sonra birçok şeyi yeniden değerlendirmem gerekecek.” “Bilmiyorum, gerçek şu ki bilmiyorum. Sırada ne olacağını düşünüyorum, sadece Salı günü Ekvador ile oynanacak karşılaşmayı düşünüyorum. “Umarım bu süreç mümkün olan en iyi şekilde gider. Ancak Dünya Kupası’ndan sonra kesinlikle birçok şey değişecek.”

Messi, geçen yıl Arjantin formasıyla Copa’da ilk büyük kupasını kaldırmasının kararını etkilemeyeceğini de sözlerine ekledi. Copa’yı kazanmadan önce burada mutlu olduğum bir süre oldu” dedi. “Arjantin’e her geldiğimde bana hissettirdikleri tüm duygular için minnettarım.” PSG yıldızının Venezüella’ya attığı gol, Arjantin’in Messi’nin gol attığı son 12 yılda hiç kaybetmeyen etkileyici rekorunu genişletti. Messi, 2005 yılında başladığı milli takım kariyerinde 81 gol attı ve Arjantin’i 159 kez temsil etti.