Home » Futbol » Giannis Antetokounmpo, LeBron James’in İmzalı LA Lakers Forması Aracılığıyla Kendisine İlettiği İlham Verici Mesajı Açıkladı!

Giannis Antetokounmpo, şu anda NBA’de en çok yığılmış özgeçmişlerden birine sahip, ancak aynı zamanda LeBron James’ten gelen, paha biçilmez bir başka şeye sahip. Bu da, dört kez NBA şampiyonu olan ve günümüzün harikalarından birisi olan, Lebron James’den imza ve övgü dolu bir forma. Aldığı LA Lakers formasının üzerinde ilham verici bir mesaj yazılıydı. Giannis’in LeBron James’in büyük bir hayranı olduğu dünya için bir sır değil ve bu formayı James’ten almak 26 yaşındaki oyuncu için özel bir andı. Son NBA şampiyonu GQ Sports ile yaptığı röportajda forma üzerinde yazılanları okudu. “Giannis’e, diğer adıyla Yunan Ucubesi. Uyandığın her gün büyüklük için çabalamaya devam et kardeşim. Bu çember oyununda ve saha dışında temsil ettiğin her şeyi sevin. Sınır gökyüzü değil. Ötesine geç.”

Dokuz yıllık NBA kariyerinde Giannis, oyundaki en iyilerden bazılarıyla eşleşti. Tüm formaları Milwaukee’deki evinde var. Greek Freak’te ayrıca, pek çok kişiyle anlaşmazlıkları olduğuna inandığı James Harden’ın forması da var. Ancak, Harden ile olan ilişkisinin etrafındaki havayı temizledi. Giannis Antetokounmpo, “Birçok insan James Harden’la aram bozuk olduğunu düşünüyor, bu doğru değil, çünkü öyle olsaydı, forması neden burada olsun ki?” dedi. Ayrıca Luka Doncic ve Nikola Jokic’in de aralarında bulunduğu forma koleksiyonunun diğer parçalarını da sergiledi. Hepsi hakkında konuşan Giannis Antetokounmpo şunları söyledi: “Bu, harika çocuk Luka Dončić’ten. Anthony Davis. L.A., onu tanıyorsun. Jokiç. Oyunu seviyorum! Oh, bu benim bu seneden. Bu kazandığım MVP’den. All-Star MVP’si. Bradley Beal. Damian Lillard. Derrick Rose. Derrick Rose’u seviyorum.”

Giannis Antetokounmpo şu anda ligin tartışmasız en iyi oyuncularından biri. 26 yaşında tüm övgülere sahip ve savunmalara eziyet etme yeteneği eşsiz. Cephaneliğine yeni bir sıçrama atışı ekleyen Greek Freak, her geçen yıl daha da iyiye gidiyor. Geçen sezon başlamadan önce Giannis’in Bucks’tan ayrılma ve şampiyonluk için yarışacak daha iyi bir takıma geçme seçeneği vardı. Ancak, iki kez MVP olan oyuncu takımda kalmaya karar verdi ve gerisi tarih oldu. Aldığı kararla ilgili konuşan Giannis Antetokounmpo, şunları söyledi: “Herkes bana mesaj atıyordu: ‘Takımı terk et’… Bu insan. En iyi oyuncularla oynamak istediğimi söyleyeceğim; ”Keşke K.D. benim takımımda olsaydı, bana karşı değil. Keşke LeBron benim takımımda olsaydı, bana karşı değil. Steph, benim takımımda olsaydı.”

Giannis Antetokounmpo, hiç şüphesiz oyunu izleyen milyonlar için bir motivasyon kaynağı. Atina’dan gelerek Amerika’da adını duyurdu ve NBA’in en iyilerinden biri oldu. Bucks’ın art arda ikinci bir şampiyonluk kazanmasına gelince, hepimiz neler yapabileceklerini biliyoruz. Milwaukee’nin şu anda bazı sakatlık sorunları var, ancak kadro tam güçte olduğunda, Bucks kesinlikle şampiyonluklarını koruma potansiyeli taşıyor. Giannis Antetokounmpo, yeni şutunun cephaneliğine iyi bir katkı olduğunu kanıtladığı için bu sezon iyileştirmeler gösterdi. Onları yüksek sesle vurmaya devam ederse, lig Yunan Freak’in sahanın her yerinden rakiplerine hükmettiğini görebilir.