Home » Futbol » Eddie Howe, Newcastle United’ın Yeni Teknik Direktörü Oldu!

Eddie Howe, Newcastle United’ın 2024 yazına kadar yeni teknik direktörü seçildi. Howe, geçtiğimiz ay Suudi Arabistan’ın Geordie ekibini devralmasının ardından kulübün yeni sahipleri tarafından atanan ilk teknik direktör oldu. İngiliz, bu sezon bir maç kazanamayan Ekim ayında karşılıklı rıza ile görevden alınan Steve Bruce’un yerini aldı.

Howe yaptığı açıklamada, “Newcastle United’ın itibarına ve tarihine sahip bir kulübün baş antrenörü olmak büyük bir onur” dedi. “Benim ve ailem için çok gururlu bir gün. “Bu harika bir fırsat, ancak önümüzde daha çok iş var ve oyuncularla çalışmaya başlamak için antrenman sahasına çıkmak için sabırsızlanıyorum. Howe, “Bu fırsat için kulüp sahiplerine ve bana gösterdikleri inanılmaz karşılama için kulüp taraftarlarına teşekkür etmek istiyorum. Birlikte yolculuğumuza başlayacağım için çok heyecanlıyım.” Howe’nin sorumlu ilk maçı, Newcastle’ın yeni terfi eden Brentford’u St. James’ Park’ta ağırladığı 20 Kasım’da olacak. 43 yaşındaki teknik direktör, kulübün İngiltere Premier Ligi’nden düşmesinin ardından Bournemouth’tan ayrıldığı Ağustos 2020’den bu yana ilk menajerlik görevi oldu. Howe, kulübün yönetim dizginlerini devralmadan önce Bournemouth’ta 11 yıl oyuncu olarak geçirdi. O Bournemouth yönetilen İngilizce tüm futbol beş sezondur kalmıştır Premier Lig, yolda dördüncü katman gelen kulüp rehberlik iki büyü karşısında. Howe, Premier Lig’e yükselmek için üç bölümün tamamında takımına liderlik eden bir avuç menajerden sadece biri.

Newcastle United’ın ortak sahibi Amanda Stavely, “Zorlu bir işe alım süreci boyunca Eddie’den inanılmaz derecede etkilendik. “Dönüştürücü bir etkiye sahip olduğu AFC Bournemouth’daki bariz başarılarının yanı sıra, bu takımı ve kulübü ileriye taşımak konusunda net fikirleri olan tutkulu ve dinamik bir koç. “O burada inşa etmeye çalıştığımız şey için çok uygun. Eddie ve ekibini St. James’ Park’ta ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz ve ortak hedeflerimiz doğrultusunda birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” İngiliz, Bournemouth’ta geçirdiği süre boyunca onlarla birlikte çalışan Newcastle oyuncuları Callum Wilson, Ryan Fraser ve Matt Ritchie’ye aşina. Howe, kendilerini küme düşme bölgesinde bulan ve bu sezon Premier Lig maçı kazanamayan tek takım olan bir Newcastle tarafını devraldı. Kulüp, beş puanla 19. sırada yer alıyor.

stadium: St James’ Park

referee: Robert Jones