Home » Futbol » Brentford Teknik Direktörü Frank: Eriksen Pazartesi Hazırlık Maçında Oynayacak!

Brentford patronu Thomas Frank, Christian Eriksen’i izlemenin bir zevk olduğunu ve Pazartesi günü Brentford için bir hazırlık maçı oynayacağını söyledi. Geçen yaz Euro 2020’de kalp krizi geçirdikten sonra Inter Milan tarafından serbest bırakılan 29 yaşındaki oyuncu, kulübe altı aylık bir anlaşma ile katılmıştı.

Frank, Eriksen’in daha erken oynamak istediğini ancak bugün Premier Lig’de Crystal Palace’a karşı oynamayacağını söyledi. Frank, “Bence o iyi, iyi antrenman yapıyor ve bildiğimiz kaliteli bir oyuncuya benziyor” dedi. Kalp piline benzeyen, implante edilmiş bir kardiyoverter-defibrilatör (ICD) ile donatılan Danimarkalı orta saha oyuncusu, yeni takım arkadaşlarına bu hafta antrenmanlarda katıldı. Frank, “Onu futbol oynarken izlemek bir zevk, tıpkı eski günlerindeki gibi. Ancak bugün takım için müsait olmayacak,” diye ekledi Frank. ” Antrenmanlara başladıktan sadece bir hafta sonra oynamak çok erken olurdu. Pazartesi günü onun da oynayacağı bir hazırlık maçı yapacağız. Bunu yapmanın doğru yolu bu.”

Eriksen, Danimarka’nın Finlandiya’ya karşı oynadığı 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki açılış maçında fenalaştı ve BBC Spor’a “kalp atışlarım geri gelene kadar bu dünyadan göçüp gittiğini” söyledi. Eski Tottenham oyun kurucu, kariyerine Danimarka için gençlik seviyesinde oynarken birlikte çalıştığı bir koçla devam etmeyi seçti. “Heyecanlandığımı söylemeliyim,” diye ekledi Frank. “Olaydan yedi ay sonra onunla olacağız, bu yüzden grubun bir parçası olmayı, bir kulübün parçası olmayı çok özledi ve umarım Brentford hikayesine yeni bölümler ekleyebiliriz. “O, her zaman bir topa dokunması gereken oyunculardan biri, bu yüzden tam olarak hazır olduğunda onu takıma hızlı bir şekilde kazandıracağız. Futbola yeniden profesyonel bir şekilde devam etmesini en az onun kadar biz de istiyoruz.”