Home » Diğer » WBO Tarafından, Anthony Joshua’ya Oleksandr Usyk Baskısı!

Joshua ve Usyk’in, ödül teklifleri gelmeden önce bir anlaşma yapmak için 31 Mayıs’a kadar süreleri var. Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, WBO’nun Joshua ile “konuyu görüşme” emri vermesinden önce 24 Mayıs pazartesi gününe kadar talepte bulundu, ancak bu ek süre Ukraynalı dövüşçü ve ekibi tarafından reddedildi. Joshua’nın Suudi Arabistan’da Tyson Fury ile yapacağı tartışmasız şampiyonluk maçı bu hafta önemli ölçüde dağıldı, bu da Usyk’in kemer yarışında bir şans için sırada olduğu anlamına geliyor. WBO, Joshua’ya 21 Mayıs cuma gününe kadar Fury ile olan dövüşünü ayarlaması için toplamda 48 saat verdi, yoksa Usyk ile yüzleşmesi emredilecekti.

Joshua IBF, WBA ve WBO kemerlerini elinde tutuyor ancak 14 Ağustos’ta WBC kemer sahibi Fury ile maç planı, Fury’nin 15 Eylül’den önce Deontay Wilder ile üçüncü bir maç yapması gerektiğine karar veren tahkim mahkemesi tarafından iptal edildi. Wilder, kenara çekilmek ve hakkından feragat etmek için bir ücret kabul etmeyeceğini açıkça belirtti. Tony Bellew ve Derek Chisora’yı yenen ve daha önce tartışmasız kruvazör siklet unvanına sahip olan yenilmez Ukraynalı Usyk, Joshua’ya meydan okumaya hazır. Usyk’in organizatörü Alexander Krassyuk daha önce Sky Sports’a “Bildiğim kadarıyla AJ meydan okumaya hazır.” dedi.

Organizatör Eddie Hearn, tartışmasız ağır sıklet unvan dövüşünün, Joshua ve Fury bir sonraki dövüşlerini başarıyla gerçekleştirirse, Aralık 2021 için yeniden planlanabileceğini iddia etti. Joshua, sosyal medyada Fury’ye gönderdiği bir paylaşımda, “Dünya artık sizin sahtekarlıklarınızı görüyor” dedi. “Boksu hayal kırıklığına uğrattın! Hayranlara yalan söyledin ve onları yönlendirdin. Dövüş değil nüfuz için ismimi kullandın. “Bana işlerini doğru bir şekilde idare edebilecek herhangi bir şampiyonluk adayını getirin.” Fury cevapladı: “Sen, organizatör Eddie Hearn’den daha çok (çöp) dolusun. Ekibiniz bir tahkim olduğunu biliyordu, bu benim kararım değildi! Joshua karşılık verdi: “Bir tahkim sürüyorsa, neden maçımızı dünyaya ilan ettiniz! Maç imzalandı!”