Home » Diğer » Tyson Fury ve Anthony Joshua Yaklaşan Süper Maçtan Ne Kadar Para Kazanacak?

ESPN gazetecisi Mark Kriegel’e göre, Fury ve Joshua, 14 Ağustos’ta gerçekleşmesi muhtemel olan ve merakla beklenen dövüş için, kişi başı 75 milyon dolar kazanmaya hazırlanıyor. Tyson Fury geçtiğimiz günlerde Joshua ile süper dövüşünün tarihini ve yerini sosyal medya aracılığıyla duyurdu. Maçın 14 Ağustos’ta Suudi Arabistan krallığında gerçekleşeceğini söyledi. Dövüş başlangıçta onaylanmasa da, Fury, yukarıda belirtilen tarihte kesinlikle düşeceğini iddia etti. Ayrıca dövüşün dünyadaki en büyük spor olayı olacağını söyledi.

Fury “Suudi Arabistan Prens Halid’den az önce telefonla görüştüm. Bana bu maçın yüzde 100 olduğunu söyledi. 14 Ağustos 2021, yaz. Dünyanın tüm gözleri Suudi Arabistan Krallığı üzerinde olacak ve ben sabırsızlanıyorum. Anthony Joshua’yı tüm zamanların en büyük sahnesinde mahvetmek harika olacak. Bu, dünya gezegenini onurlandırmak için gelmiş geçmiş en büyük spor etkinliği olacak. Kaçırmayın. Tüm gözler üzerimizde” dedi.

Tyson Fury, profesyonel boks kariyerinde 30-0’lık bir rekorla namağlup ve 2020’de nakavt ustası Deontay Wilder’ı yenmesiyle birlikte, toplamda iki kez dünya ağır siklet şampiyonu oldu. Potansiyel rakibi Anthony Joshua, WBA, WBO ve IBF dünya ağır siklet şampiyonu, ve modern çağın en iyi boksörlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Joshua, profesyonel kariyerinde 24-1’lik bir rekora sahip ve yakın zaman önce, Andy Ruiz Jr’a karşı aldığı ağır kariyer mağlubiyetinin intikamını almayı başardı. Doğal olarak, her iki adam da boks kariyerlerinin zirvesindeyken, çift arasında süper bir dövüş spekülasyonu Tyson Fury’den sonra büyüdü. rövanşta Wilder’ı domine etti. Hem Fury hem de Joshua, olası maça ilgi gösterdi ve işte buradayız.

Ne Joshua ne de menajeri Eddie Hearn, maçın devam ettiğini resmen onaylamasa da, sonuçta meyve verebilecek gibi görünüyor. Olursa, kesinlikle bir gösteri olacak. Ancak geçtiğimiz dönemde Deontay Wilder, Fury ile yaptığı anlaşma gereği aralarında gerçekleşmesi gereken 3. Maç için bir başvuru yapmıştı ve bu başvuru Wilder için olumlu sonuçlandı. Bu durum olası bir Fury-Joshua maçını engelleyebilir mi henüz bilmiyoruz ama yakın zamanda göreceğiz gibi duruyor.