Home » Diğer » Dillian Whyte, Tyson Fury’nin Henüz Kendisini Dünyanın Bir Numaralı Ağır Sikleti İlan Edemeyeceğini Söyledi!

Ancak Whyte, Fury’nin Klitschko karşısındaki performansından dolayı aşırı övgü almasının çok da haklı olmadığına inanıyor.

Whyte, Sky Sports’a “Herkes konuşarak kurtulmasına izin veriyor. Bu sinir bozucu,” dedi. “Klitschko harika bir dövüşçüydü, harika bir şampiyondu, ancak Klitschko ile dövüştüğünde, o gün Klitschko’ya ne olduğunu bilmiyorum.” “Wladimir, hep iyidir ancak o maçta savaşmak için oradaymış gibi görünmüyordu.” “Wladimir bunu daha önce de yaşadı, bazı dövüşlerde çok iyi konsantre oluyor ve galip geliyor. Ancak sonra başka bir dövüşte sanki psikolojik olarak orada değilmiş gibi oluyor. O gece kesinlikle orada değildi ve rövanşı da asla göremedik.”

Whyte, geçtiğimiz ay Alexander Povetkin’e karşı büyük bir rövanş maçı kazandı ve aynı zamanda Ring Magazine ilk 10’da yer alan Joseph Parker ve Oscar Rivas’a karşı kazandığı zaferlerin ardından kendi statüsünü güçlendirdi. Whyte, “Fury ve Wilder, dolgulu, özenle seçilmiş rekorları için çok fazla övgü alıyor ayrıca ikisi de Ring Magazine’in en iyi 10 dövüşçüsünden sadece birini yendiler” dedi. “Ben ise üç tanesini yendim. Fury kendini tüm zamanların en iyisi olarak nitelendiriyor, ancak WBC tarafından emredilse bile bana karşı olan maç tekliflerini geri çevirdi. Adam tam bir şakacı.”

Şu anki WBC geçici dünya şampiyonu, Wilder ile uzun zamandır beklenen bir hesaplaşma iddiasını üstlenmek için bir sonraki dövüşünde, yaz aylarında Amerika’ya gidebilir. Whyte, “O (Fury) Wilder ile dövüştü ve Wilder’ı yendi, ben ise uzun süredir Wilder ile dövüşmeye çalışıyorum,” dedi. “Wilder’la dövüşmüş olsaydım, Fury’den önce Wilder’ı yenerdim. Wilder’ı yenmiş olsaydım, şimdiye kadar tartışmasız WBC şampiyonu olurdum. Bu siklette iki WBC dünya şampiyonu var. Fury, tartışmasız bir WBC şampiyonu bile değilken nasıl tartışmasız bir GOAT olabilir ? ” Wilder, 2018’de 1 Numaralı rakibi Whyte ile yüzleşmek yerine, Fury’ye gönüllü bir unvan savunma maçı vermişti.

Whyte, “Çünkü o bir korkak,” dedi. “Fury üç yıldır dövüşmüyor, onu şimdi yakalayabilirim. Diye düşünüyordu.” “Bu, onu yenmek için en iyi şansıydı ve geri tepti, çünkü o bir korkak.”

Wjyte, Fury’ye karşı bir mücadele için kendisini ortaya attı ancak, sonunda İngiliz rakibine meydan okuma şansı elde edip etmeyeceği konusunda şüpheler var. Whyte, “Daha önce iki kez benden kaçtı, o yüzden bakalım ama kim bilir,” dedi.