Home » Diğer » Dillian Whyte, Anthony Joshua’nın Kendisinden Korktuğu İçin Oleksandr Usyk İle Maç Yapacağını Söyledi!

Joshua’ya, Tyson Fury’ye karşı tartışmasız bir dünya şampiyonluğu mücadelesi için planlar çöktükten sonra WBO’nun zorunlu rakibi Usyk ile yüzleşmesi zorunlu kılındı. Ancak Whyte, Usyk’in WBA, WBO ve IBF şampiyonu Joshua için ciddi bir tehdit oluşturup oluşturamayacağı konusunda şüpheler uyandırdı.

Whyte, Sky Sports’a “Ölü bir kavga. Usyk iyi görünmüyor” dedi. “Ağır siklette kiminle savaştı? Chazz Witherspoon, Derek Chisora. Dövüşlerde berbat görünüyordu. Yumruk gücü yok.” “Tamam, iyi bir hareketliliği var ama bu çok da iyi bir hareketlilik değil. Kruvazör siklette hareketleri güzeldi, ama ağır siklette hareketleri iyi değil. Onun hakkında herşey olumsuz.” “Derek Chisora dövüşü, ilk altı raundu izledim ve Derek yorulduğunda, bu saçmalık gibiydi. Derek ayağa kalktı ve o Derek’i durduramadı bile. Ona temiz yumruklar atıyordu ama Derek ayaktaydı ve yürüyordu. “Kruvazör siklette yaptıklarını tekrarlayacak kadar özel olan sadece birkaç savaşçı var. David Haye iyi bir dövüşçüydü. Ağır siklette kruvazör siklette yaptığını kopyalamadı. Enzo Maccarinelli aynıydı.” “Evander Holyfield öne çıkıyor. Evander Holyfield yaptı. Dwight Muhammad Qawi gibi adamlar yükseldi ve ağır siklette iyi iş çıkardı, ancak Usyk’in tarzı yok.” “Şimdi 105 kilo, o ağırlığı ringin etrafında taşımak için mücadele edecek ve bir parça daha güçlü bile değil.” Whyte, Mart ayında Cebelitarık’ta oynadıkları ‘Rumble On The Rock’ rövanşında Alexander Povetkin’e karşı dördüncü tur nakavt zaferiyle WBC ‘geçici’ unvanını yeniden kazandı. Brixton’lu Whyte, Joshua’nın ringi tekrar paylaşırlarsa başka bir felaket yaşayacağının tamamen farkında olduğunu söylüyor.

Whyte “Bu adamlar biliyor” dedi. “Benim hakkımda istediğini söyleyebilirsin, ama inkar edemeyecekleri iki şey var. Her zaman savaşmaya gelirim ve benimle savaşan herkes, ne olursa olsun, kazansın, kaybetsin veya berabere kalsın. Ne olursa olsun bir kavga içinde olduğunuzu bilirler. ””Kaybettiğim iki dövüşte rakiplerim büyük hasar aldı.” “Anthony Joshua onunla dövüştüğümde neredeyse bayılacaktı. Klipleri tekrar izlerseniz, ‘Ondan bir vücut darbesi daha alırsam ikiye katlanırdım’ dediğini duyarsınız.”