Home » Diğer » Canelo Alvarez ile Caleb Plant Maçı İptal Olursa Meksikalı Şampiyon Kiminle Dövüşür?

Alvarez şu anda süper orta sıklet bölümündeki dört büyük şampiyonluk kemerinden üçünü elinde tutuyor. Şu anda Caleb Plant tarafından korunan dördüncü şampiyonluğu kazanmayı dört gözle bekliyor. Saunders karşısında kazandığı galibiyetin ardından Alvarez, Plant ile savaşma ve tartışmasız ilk süper orta sıklet şampiyonu olma arzusunu dile getirdi. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen maçın yakın zamanda çok da olası olmadığı düşünülüyor. Plant ve Alvarez maçının yakın zamanda meyve veremeyemesinin birçok nedeni vardır. Serbest bir dövüşçü olmasına rağmen, Alvarez’in son üç dövüşü organizatör Eddie Hearn ile olan ilişkisi sayesinde DAZN’de yayınlandı.

Bu arada, Plant, her iki taraf arasındaki etkili müzakereler için büyük bir zorluk teşkil edecek olan Premier Boxing Champions (PBC) ile sözleşme imzaladı. Alvarez’in Plant’e karşı mücadelesinin gerçekleşmediğini varsayarsak, Meksikalı boksör bundan sonra kiminle dövüşecek?

Canelo Alvarez, bu yılın eylül ayında tekrar ringe çıkacağından emin. Demetrius Andrade’yı, özellikle geçtiğimiz günlerde Alvarez’in basın toplantısında yaşananlardan sonra, Andrade’yı bir sonraki rakibi olarak göstermek çok da zor olmayacak. Andrade, basın toplantısını kesintiye uğrattı ve yaptığı bu hareket sonucunda Alvarez’den ağır bir tepki gördü. Canelo, Andrade’ya öfkeyle küfretti ve onu, kolay rakiplerle dövüşmekle suçladı. Ancak Andrade, Alvarez’e meydan okumak için 76-77 kiloya kadar çıkmak zorunda kalacak. Andrade’nin son dövüşü, bu yılın nisan ayında İngiltere’den Liam Williams’a karşı oldu. Andrade, bu maçta WBO orta sıklet unvanını korumayı başardı.

Andrade dışında Canelo Alvarez, Gennady Golovkin’le bir üçüncü maça da çıkabilir. Bu dövüşün şansı umut verici görünmese de, Alvarez, 76-77 kiloya yükselirse Golovkin’e karşı maç yapmanın bir sakıncasının olmayacağını defalarca belirtti. Alvarez ve Golovkin, boks ringini Eylül 2017’de ilk kez paylaştılar, ancak mücadele berabere sonuçlandı. Bir yıl sonra, iki adam Alvarez’in Kazak rakibini yendiği, oldukça tartışmalı bir rövanş maçında karşı karşıya geldi. O zamandan beri hayranlar, ikisi arasında olası bir üçüncü maç için haykırıyorlar. Canelo için söylenebilecek bir başka isim de, eski WBC süper orta sıklet şampiyonu David Benavidez. Ancak 24 yaşındaki Benavidez’in şu anda Venezuela’dan José Uzcátegui’ye meydan okuması planlanıyor.