Home » Basketbol » Oklahoma City Thunder Yeniden Yapılanıyor!

Oklahoma City Thunder, bu sezon yeniden yapılanmalarını bir adım öteye taşımaya hazırlanıyor ve birkaç NBA söylentisi, kulübün alabileceği yöne işaret etti. Çok sayıda draft hakları var (altı tanesi bu yıl) ve değerli oyuncular eklemeye başlamak için tonlarca üst sınır alanı var. Oklahoma City Thunder’ın amacı, genç oyunculardan oluşan ana çekirdeklerini büyütmek ve Shai Gilgeous-Alexander’ın etrafına tamamlayıcı parçalar eklemek. Aynı zamanda, kadrolarında yer alan ve yeniden yapılanma zaman çizelgelerine uymayan az sayıdaki oyuncudan maksimum değeri elde etmeleri gerekiyor.

Thunder’ın önümüzdeki sezonda bir playoff için rekabet etmesi de beklenmiyor, ancak odak noktası, uzun vadeli hedefleri gözden kaçırmadan mevcut kadroyu geliştirmek olmalı. Bu, 2021 NBA Draftı ve açık pazarda bazı kumarlar oynamak anlamına gelir. Oklahoma City Thunder, 2021 NBA Draftı’nda ilk dörde girmenin bir yolunu bulacak Oklahoma City Thunder, draft piyangosunda en iyi dördüncü oranlarına sahipti ancak 2021 NBA Draftı’nı sadece altıncı genel seçimle bitirdi. Bu, Cade Cunningham, Jalen Green, Evan Mobley ve Jalen Suggs gibilere (bu sınıfta ilk dördü paylaşacağı lanse edilen dört aday) ulaşamayacakları anlamına geliyor.

Oklahoma City Thunder, bu draftta kadrolarına potansiyel yıldızları eklemeleri gerektiğini biliyor. Yine de draftta bu kadar üst sırada olmaları pek olası değil. Burada olabilmek için Shai Gilgeous-Alexander’ı kapatmaları ve 2020-21 sezonunda oynadıkları son 25 maçın 23’ünü kaybetmeleri gerekiyordu. Thunder’ın ayrıca önümüzdeki yedi yıl içinde 18 birinci tur ve 18 ikinci tur draft hakkı bulunuyor. Öngörülen üst sınır alanında kabaca 37 milyon dolar var. İşte tam da bu nedenle GM Sam Presti tüm bu seçimleri bir araya getirdi (onları birleştirmek ve diğer takımların reddedemeyeceği teklifler yapmak için). Bu, Oklahoma’nın savaş varlıklarını kullanması ve draftın ilk dört seçimi arasında yer alması için mükemmel bir zaman. Detroit Pistons ve Houston Rockets bu noktada oldukça dokunulmaz. Ancak Oklahoma City Thunder, Evan Mobley ile ciddi şekilde bağlantılı ve üçüncü seçimin sahibi olan Cleveland Cavaliers ile anlaşma yapmak için gerekli varlıklara sahipler.