Home » Basketbol » Jrue Holiday, Milwaukee Bucks ile 160 Milyon Dolarlık Maksimum Kontrat İmzaladı

NBA’in önemli habercilerinden biri olan Shams Charania, Twitter’da Holiday’in menajeri Jason Glushon’un The Athletic’e uzatma haberini doğruladığını açıkladı. Yeni anlaşmanın değeri 160 milyon dolar olacak ve bu anlaşma Jrue Holiday’i dört yıl daha Milwaukee’de tutacak. Milwaukee Bucks, 2020-21 sezonunun başlamasından önce New Orleans Pelicans’tan Jrue Holiday’i sezon dışında kadrosuna kattı. Yapılan anlaşma, Bucks; Pelicans, OKC Thunder ve Denver Nuggets’ı içeren dört takımlı bir takas anlaşmasıydı.

Milwaukee Bucks’ın Jrue Holiday’e sunduğu maksimum sözleşme, bu sezon onlar için yıldız olduğunu göz önünde bulundurursak, asla sürpriz değil. Holiday, Bucks’a Giannis ve Khris Middleton ile birlikte çok ihtiyaç duyulan bir yıldız katkısı kazandırdı. Üç oyuncu bu sezonda Bucks için iyi bir ekip haline geldi ve 32-17’lik bir yıldız rekoru elde etmelerine yardımcı oldu. Milwaukee Bucks, Giannis ve Middleton’ın daha özgürce oynamasını istedikleri için bir oyun kurucu takasına girdi. Bucks, ikilinin oyun kapsamlarını genişletme konusunda endişelenmesini istemedi. Ancak Jrue, Giannis ve Middleton’a sadece değerli bir destek sağlamakla kalmadı, aynı zamanda kendi başına bir yıldız haline geldi. Holiday, bu sezon maç başına ortalama 17 sayı, 5.4 asist ve 1.8 top çalma (NBA’in en iyi 2.si) istatistikleriye oynuyor. 30 yaşındaki oyuncu kanatlarda George Hill ve Eric Bledsoe gibi müthiş birer savunmacı olduğu için sağlam bir yükseltme haline geldi oldu. Holiday’in oyunc verimliliği derecesi, 22.95 puanla Milwaukee Bucks kadrosundaki en iyi ikinci sırada.

Holiday, Bucks için şimdiye kadar ideal bir hamle gibi görünüyor. Sezon sonrası Brooklyn Nets ve Philadelphia 76ers gibi takımlar, Bucks ile eşleşmeye hazırlanırken ciddi bir moral bozukluğu yaşayacaklar gibi duruyor. Bu sezonun Milwaukee Bucks için ne kadar başarılı olduğunu düşünürsek, Giannis, Middleton ve Holiday üçlüsünün yakında onlara bir NBA şampiyonluğu getirebileceğini söylemek doğru olur.