Yaklaşık 196 cm gibi bir boya sahip İsveçli dev, kesinlikle etkileyici bir fiziksel örnek ve Serie A’da AC Milan için zorlu bir yarışa girerek zamanın onu yenmesine meydan okumaya devam ediyor. Ibrahimovic’in büyüklüğü ve gücü, onu en korkutucu savunucular için bile bir kabusa dönüştüren bir şey, ama Ibra, aynı zamanda inanılmaz derecede çevik. Arka planda dövüş sanatlarındaki ustalığı, forvet oyuncunun eşsiz atletizminin ve kalıcı zindeliğinin nedenlerinden biri olarak sıklıkla ortaya çıkıyor. Bu konudaki yeteneklerinin, sahadaki bazı rakiplere korku da saldığı biliniyor.

Nitekim, Zlatan kendini bir rakiple tartışma içinde bulursa (örneğin 2021’de Romelu Lukaku’da olduğu gibi) hayranları, siyah kuşak nedeniyle kazanan tarafın o olacağı konusunda hemfikir.

Zlatan, AC Milan’daki ilk dönemi sırasında 2010 yılında fahri tekvando siyah kuşak ödülüne layık görüldü. Kemer, İsveçli’nin disiplinini desteklemesi için 2008 Olimpiyatları’nda İtalya’ya gümüş madalya kazandıran dövüş sanatçısı Mauro Sarmiento tarafından İbrahimoviç’e takdim edildi. Fahri kara kuşak bir hediye olsa da, İbrahimoviç‘in yeteneğinin gerçek olduğunu ve Daily Telegraph’a göre ilk kez 17 yaşında siyah kuşak kazandığını söylemek doğru olur. Aslında, eski Manchester United yıldızı, yıllar boyunca birçok kez siyah kuşak sahibi olduğu gerçeğinden bahsetmiştir ve bu, kariyeri boyunca belirgin bir şekilde ortaya çıkan bir şeydir.

İbrahimoviç, 2012’de İngiltere’ye karşı attığı harikulade gol gibi bir dizi akrobatik gol üretmenin yanı sıra, antrenman sırasında da takım arkadaşlarına tekme atma konusunda da bir üne sahiptir. İtalyan oyuncu 2011’de maç sonrası bir TV röportajı yaparken Antonio Cassano’nun kafasına hafif bir tekme atarak onunla şakalaşmıştı. Malmö’lü oyuncu, memleketindeki Enighet’te (Birlik anlamına gelir) çok daha gençken eğitim aldı ve bu örgütün başkanı Leif Almo, forvetin tekvandoda çok başarılı olabileceğine inanıyor. Almo, 2010’da Fotbolls Expressen’e verdiği demeçte, “Futbolda olduğu gibi tekvandoya da aynı şekilde odaklanmış olsaydı ve aynı şekilde çalışsaydı, futbol kadar iyi olabileceği açıktı.” dedi.