Real Madrid , İspanya La Liga şampiyonluğunu şehirdeki rakipleri Atlético Madrid‘e sezonun dramatik son gününde sadece bir puan farkla kaybetti. İspanyol kulübü yaptığı açıklamada, “Real Madrid CF, Zinedine Zidane’in kulübümüzün baş antrenörü olarak mevcut büyüsüne bir son vermeye karar verdiğini duyurdu” dedi . “Şimdi kararına saygı duymalı ve yıllardır profesyonelliği, bağlılığı ve tutkusu ve Real Madrid için ne ifade ettiği için minnettarlığımızı ifade etmeliyiz. “Zidane, Real Madrid’in en büyük simgelerinden biridir ve mirası, kulübümüzde bir antrenör ve oyuncu olarak başardıklarının ötesine uzanmaktadır. “Real Madrid taraftarlarının kalbinde bir yeri olduğunun ve Real Madrid’de her zaman bir evi olacağının farkında.”

La Liga’yı Atlético’nun arkasında ikinci sırada bitirip Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale ulaşmasına rağmen bunlar yeterli olmadı ve Real Madrid için hayal kırıklığı yaratan bir sezon oldu. Real Madrid, 11 sezondan sonra ilk kez kupayı kaldırmadan bir sezon bitirdi. Zidane, 2001-2006 yılları arasında oynadığı İspanyol devi Real Madrid’den ilk ayrılışı değil. Fransa efsanesi ilk olarak 2016-2017 sezonunda işe alındı ve arka arkaya görülmemiş üç Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve bir kez La Liga şampiyonluğu kazandı. Mayıs 2018’de takımdan ayrıldı. Fakat onun gidişinden sonraki sezonda takımın başarısız olması nedeniyle 10 ay sonra tekrardan takımın başına getirildi. İkinci döneminde Zidane, 2019-20 İspanya lig şampiyonluğunu ve İspanya Süper Kupası’nı kazandı. Bununla birlikte, kulübü 2009-10’dan bu yana ilk kupasız sezonuna yönlendirdikten sonra, 48 yaşındaki teknik direktör Real Madrid’den ikinci kez ayrıldı.

Teknik direktör Zinedine Zidane, Henüz 48 yaşında ve teknik direktörlük kariyerinin başında olmasına rağmen, 2 La liga şampiyonluğu, 2 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 2 Uefa Süper Kupası ve 2 Fifa Kulüpler Dünya Kupası şampiyonluğu gibi hatrı sayılır başarılar kazandı. Yıldız teknik adamın, kariyerinin geriye kalan kısmında nasıl bir planlama çizeceği ve bir sonraki macerasının hangi takım ile olacağı merak konusu.