Eski Real Madrid teknik direktörü Zinedine Zidane, Karim Benzema’nın Ballon d’Or şansı hakkında konuştu, Fransız oyuncu şu anda kulüp ve ülke için çarpıcı bir formda. Real Madrid’deki görevi sırasında Benzema’yı çalıştıran Zidane, Telefoot’a kıdemli forvetin sahada hemen hemen her şeyi yapabilen inanılmaz bir oyuncu olduğunu söyledi. “Benzema bu Ballon d’Or’u kazanmayı hak ediyor. O inanılmaz bir oyuncu, ona koçluk yapmaktan büyük onur duydum. Sahada her şeyi yapabilir. O şuan zirvede ve umarım Ballon d’Or’u alabilir.”

Benzema, bu ayın başlarında 30 kişilik Ballon d’Or kısa listesinde yer aldı ve ilk uluslararası kupasını eline geçirirken Fransa ile UEFA Uluslar Ligi’ni kazanarak itibarını güçlendirdi. 33 yaşındaki oyuncu, Ballon d’Or için önde gelen adaylardan biri, ancak Lionel Messi, Robert Lewandowski ve Jorginho gibi isimler de onunla yarışıyor. Cristiano Ronaldo ve Mohamed Salah’ın ise zirvede yer alması bekleniyor.

Benzema, Real Madrid formasıyla çıktığı tüm müsabakalarda şimdiden on gol ve yedi asist kaydetti ve Los Blancos için kilit bir oyuncu olacak gibi görünüyor. Bu ayın başlarında ESPN’e konuşan 33 yaşındaki oyuncu, Ballon d’Or’u kazanma şansından bahsetti ve bunun her zaman hedeflerinden biri olduğunu açıkladı. “Gençliğimden beri bir rüyaydı ve aynı zamanda bir motivasyondu. Ballon d’Or dünyanın en iyi oyuncularını temsil ediyor ve listede olmak harika. Kimin orada olduğunu sayarsanız, çok tatmin edici. Her zaman amaç olmuştur.” “Evet, öyle diyebilirsiniz. Son üç dört yıldır yaptığım şey, yüksek seviyede performans göstermeye devam etmek. Oynarken Ballon d’Or’u düşünmüyorum. takımın kazanmasına yardımcı olmak ve iyi bir gösteri sağlamak asıl amacım.” “Ballon d’Or bunun bir sonucu olarak geliyor çünkü daha çok bireysel bir odaklanma ama her şey kolektifle ilgili.” Benzema’yı, Zinedine Zidane ve bu güzel oyunun diğer birkaç önemli ismi daha Ballon d’Or’u kazanmak için favori gösterdi. Ancak yıldız oyuncunun, ödülü eline alıp almayacağını sadece zaman gösterecek.