Bir yandan Falcao’nun sık sık sakatlanması tat kaçırırken, yıldız golcünün hafif ya da ağır sakatlık etmeksizin teknik heyete “sakatım” dediği ve kendini takım için riske atmadığı belirtildi. Kritik maçlarda bile  Kolombiyalı, iğne ile maça çıkmak istemiyor ve kulüple arasındaki bağdan geriye pek bir şey kalmamış gibi duruyor.

Bu iddiayı destekleyen bir açıklama da Ali Naci Küçük’ten

“24 Ekim’deki Erzurum maçında sakatlanan Falcao, o günden bu yana takımla çalışmadı. Adelesinde orta derece zorlanma tespit edilen Falcao için öngörülen tedavi süresi 2 veya 3 haftaydı. Ancak aradan tam 40 gün geçti! Rize maçında kadroda olması beklenen Falcao, halen takımlara çalışmalara başlamadı. Şimdi biraz bilgi ve öngörü ile şunu ifade edebiliriz… Falcao, ocakta Inter Miami’ye gidecek. ABD’ye transfer olması beklenen Falcao bu nedenle kendini riske atmak istemiyor, iki kat daha fazla sakınıyor. Yüksek maliyeti nedeniyle ocakta Falcao’nun ayrılığı yüksek olasılık gözüküyor.”

Devre Arasında Kolombiyalı Yıldız ile Vedalaşılacak

Sarı-kırmızılılarda teknik heyet ve Fatih Terim’in bu konuya onay verdiği belirtildi. 34 yaşındaki golcünün sırada durağı ABD olacak. Ortakları arasında David Bechkam’ın da bulunduğu Inter Miami, kadrosuna Falcao’yu ekleyecek. Al-Nasr ile yollarını ayıran ve şu an boşta olan Ahmed Musa sarı-kırmızılı ekibin yeni golcüsü olması bekleniyor. Nijeryalı golcünün Galatasaray’ı reddedip, Rus ekibi  CSKA Moskova ile anlaştığı iddia edilmişti ancak oyuncunun menajeri çıkan bu haberlerin ardından iddiaların asılsız olduğunu belirtmişti.

Galatasaray’ın Teklifini Doğruladı

Nijeryalı golcü, daha önce de “Galatasaray ile birlikte farklı kulüplerden ilgi olduğu doğru.” demiş ve sarı-kırmızılı ekibin teklif yaptığını doğrulamıştı. CSKA macerasını 2016 yılında bitirip Leicester’a transfer olan Ahmed, İngiliz ekibinin beklentilerini karşılayamayıp 2018’de 16.5 milyon Euro bonservis ile Suudi Arabistan ekibi Al Nasr’a transfer olmuştu. Fakat Ahmed Musa, kulüpte yaşadığı problemler nedeniyle Ekim’de yollarını ayırdı. Görev aldığı süre içinde, Al Nasr ile 57 maça çıktı. Bu maçlarda takımına 11 gol ve 14 asistlik bir katkıda bulundu. Galatasaray’da yolların ayrılması beklendiği Falcao ise bu sezon 6 maçta görev aldı ve 5 gol, 2 asist yaptı.

Mandzukic Sesleri…

Sarı-kırmızılı ekibe yıllık 7 milyon Euro gibi bir maliyeti olan Falcao’nun yerine, neredeyse yarı fiyatına başka bir yıldız isimin gelebileceği öğrenildi. Galatasaray’ın Kolombiyalı yıldızın yerine düşündüğü isim Mario Mandzukic. İki oyuncu da 34 yaşında. Galatasaray Falcao’dan boşalacak koltuğa bonservis bedeli ödemeyip, yarı yarıya maliyetle Mandzukic’i getirmek istiyor.