NBA’deki en iyi anınızı mı yaşıyorsunuz? 

En iyi seviyemde tekrar oynamak için fırsatlara ve dakikalara sahip olduğum için çok mutluyum. Başladığımdan beri NBA‘deki en iyi anımı yaşıyorum ve şuan anın tadını çıkarmaya çalışıyorum. Her zamanki gibi çalışıyorum ve sahip olduğum fırsatlardan yararlanıyorum. Ne olursa olsun her zaman hazırlıklı olmaya çalışıyorum.

Koçun güvenini kazanmak neden bu kadar zordu? 

Bana ve diğer oyunculara güveniyor, ancak NBA‘de rotasyonda sadece yedi veya sekiz oyuncu oynayabiliyor. Buraya ilk geldiğimde, bu denli büyük bir rekabetin arasına dahil olacağımı biliyordum. Kendimi mental ve fiziksel anlamda olabilecek her şeye hazırlayıp geldim. İlk geldiğimde, oyun olarak takımdaki diğer pivotlardan daha gerideydim. Ancak koçun gözünde 1 numaraya gelerek rotasyonda kendime yer bulmayı başardım.

‘En Kötü Zamanlarımda Bile, NBA’de Geldiğim İçin Pişman Olmadım” 

Bu kadar uzun süre yedek kalacağınız için endişeli miydiniz? Hayır. Her zaman oynamak ve katkıda bulunmak istersiniz, ancak bu durum olmadığında yıkılmak zorunda değilsiniz. Her gün yeni bir şey olabilir ve çalıştığınızda sonunda her şeyin yoluna gireceğini bilirsiniz.

NBA’de geldiğin için hiç pişman oldun mu?

 Hayır, hiç de değil. İş yerindeki herkes en iyisiyle birlikte olmak ister. Ve benim için bu NBA. NBA’de kalmanın kötü bir karar olduğunu hiç düşünmemiştim. Sözleşmesini yazın bitiyor, planın Amerika Birleşik Devletleri‘nde devam etmek mi? Kesinlikle. Benim fikrim ve illüzyonum NBA’de devam edebilmek. Bu yıl yazın neler olabileceğini düşünmüyorum bile.

Takımın planlarının bir parçası olmadığında, eleştiriler nasıl oldu? 

Hakkımda çalışmıyor, orada mutlu değil tarzında bir sürü yorumda bulunuldu. Ancak ben bu söylenilenlere kulağımı tıkayıp sadece işime odaklandım. Karşılığını da aldığımı düşünüyorum Pau Gasol‘un Barça’ya gelişiyle ilgili değerlendirmeniz nedir? Pau’nun herhangi bir takımda ve herhangi bir Ligde yeri vardır. Onun iyileşmesi, sahalara geri dönmesi ve tekrar bir oyuncu gibi hissetmesi gurur verici. Umarım bu yaz milli takımda onunla beraber oynayabilirim.