Oladipo, 8 Nisan’da Miami Heat ile birlikte LA Lakers’a karşı maç yaparken bu sakatlığı yaşamıştı. Bu, Victor Oladipo’nun sağ quadriceps tendonunu onarmak için ikinci ameliyatı. Indiana Pacers için oynarken Ocak 2019’da aynı kas grubundan sakatlanmıştı. Geçen sefer, Oladipo’nun dönmesi bir yıldan fazla sürdü ve bu sefer benzer bir durumla karşılaşabilir.

Brian Windhorst’un The Hoop Collective Podcast’te bahsettiği gibi Victor Oladipo, 2021-22 sezonunun tamamını kaçırabilir. Windhorst, “Bunu henüz açıklamadılar, ancak Oladipo’nun önümüzdeki sezonun tamamını kaçırma ihtimali çok yüksek,” dedi. Victor Oladipo’nun sözleşmesi sene sonu bitecek ve bu yaz serbest bir oyuncu olacak. Şimdiye kadarki genel beklenti Miami Heat‘in onu minimum anlaşmayla takımda tutmasıydı. Oladipo gerçekten gelecek sezonu kaçıracaksa, bu bile resmin dışında olabilir.

Victor Oladipo, 2019’daki ilk quad sakatlığından beri aynı oyuncu değildi. Oladipo o dönemlerde All-Star seviyesinde oynuyordu ve ikinci ardışık All-Defensive ödülü için yarışıyordu. Ancak bu quad yaralanması kariyerini raydan çıkardı. Victor Oladipo döndüğünden beri sadece toplam 52 maç oynadı ve eski halinin kalıntıları gibi görünüyordu. Oladipo hiçbir zaman tam formda kalamadı ve 2020-21 sezonunda arka arkaya oyunların ikinci gecesini kaçırmak zorunda kaldı. Yaşadığı son sakatlık da herhangi bir korkunç durum içermiyordu. Oladipo sıradan bir smaç yaptı ve yumuşak bir inişten hemen sonra sağ dizini tuttu. Victor Oladipo’nun sakatlıktan dönüş tarihi ya da tekrar formda olduğunda ne kadar iyi olacağına dair herhangi bir tahmin yapmak zor. Yine de, serbest bir oyuncu olduktan sonra bir ton para kaybedecekmiş gibi duruyor. Durumu daha da kötüleştiren şey, Oladipo’nun bu sezon Indiana Pacers ve Houston Rockets‘ten aldığı uzatma tekliflerini geri çevirmesi, bu da ona yılda yaklaşık 25 milyon dolar kazandıracak sözleşmelerin havaya uçmuş olması anlamına geliyor.