Yıldız oyuncu bugünün liginde kesinlikle ilginç bir yetenek, ancak ligde çok fazla gezdi ve Miami Heat‘in üstün olduğu bazı yönlerden yoksun takımlarda oynadı.

Oladipo, kariyerine 2013 yılında Orlando Magic ile başladı ve üç yıl sonra OKC Thunder’a takas edildi. OKC’deki tek sezonundan sonra, çoğu kişi onu, o zamanki MVP Russell Westbrook’un NBA Playoff’larına derinlemesine girememesinin nedenleri arasına dahil etti. 2017-18 sezonundan önce, Paul George karşılığında Domantas Sabonis ile Indiana Pacers’a takas edildi. Indiana’da Oladipo, 2018 ve 2019’da arka arkaya All-Star maçlarına çıktı. Ancak, 13 Ocak 2021’de iki kez All-Star seçilen oyuncu, James Harden’in Brooklyn Nets ile yaptığı takasın bir parçası olarak Houston Rockets’a gönderildi. Daha sonra, Rockets ile çıktığı 20 maçtan sonra Oladipo, Avery Bradley, Kelly Olynyk ve Houston’a sunulan draft hakları içeren bir takasla Miami’ye geldi. Sadece üç yıl önce iki kez All-Star ve bir kez de All-NBA seçilen bir yeteneğin neden ligde gezdiğini merak etmelisiniz, ancak Oladipo gerçeği kabul etmeli ve mevcut durumundan yararlanmaya çalışmalıdır.

Miami Heat için oynarken, sahadaki en önemli anlarda Victor Oladipo’dan takımın kurtarıcısı olması istenmeyecek. Ayrıca artık köklü bir yapıya sahip bir franchise içinde. Takım Başkanı Pat Riley’den baş antrenör Erik Spoelstra‘ya, sahadaki liderler Jimmy Butler, Bam Adebayo ve Goran Dragic’e Miami Heat, iyi yağlanmış bir makine. Orlando Magic’le geçirdiği günlerden, OKC Thunder ile kısa yolculuğundan, Indiana’daki sağlam yıllarından ve Rockets için oynadığı 20 maçtan beri, Oladipo her alanda bu tür bir yapıya sahip değildi. Sahada, Oladipo’nun şimdiye kadarki% 41’lik düşük saha golü yüzdesi, Miami Heat ile yükselecek, çünkü etrafı daha iyi oyuncularla çevrili olacak ve hücumda daha kolay seçeneklere sahip olacak.

Zihinsel olarak, bir NBA oyuncusu için Houston Rockets gibi geleceği belirsiz görünen bir franchise ile sıkışıp kalmak, her yıl büyük sonuçlar alacak sağlam bir organizasyonla oynamakla asla aynı olamaz. Miami Heat her zaman NBA’deki en büyük ödül için yarışacak en iyi oyuncuları bulmaya çalışır. Dümendeki Riley ve Spoelstra’da şampiyonluk kazanan bir koçla, Heat’in kadrosunu iyileştirmeye yönelik sağlam adımlar attığını görmek şaşırtıcı değil. Heat, 2000’den bu yana üç NBA şampiyonluğuna sahip ve 2006’dan beri altı NBA Finali oynadı.

Daha önce de belirtildiği gibi, Miami Heat’in NBA Playoff’larındaki deneyimlerini göz ardı etmemeliyiz. Motivasyon açısından, bu seviyede bir takım için oynamak kesinlikle Oladipo’nun seviyesini yükseltmeli ve All-NBA formunu bulmasına yardımcı olmalıdır. Sezon sonrası iyi performans sergilemek bir NBA oyuncusu için her zaman çok önemlidir ve Victor Oladipo, 2021 NBA Playoff‘larında Miami Heat için öne çıkan bir oyuncu olarak kariyerini kesinlikle canlandırabilir. Geçen yıl Heat, NBA Finallerinde Doğu’yu temsil etmek için favori değildi, ancak bunu sağlam seri ile başardılar. Doğu, mevcut lig içinde kesinlikle iyileşmiş olsa da, Heat, sezon sonrası kimsenin yüzleşmek istemeyeceği bir takım olmaya devam ediyor. Oladipo, kariyerinin bu aşamasında 17.8 sayı 6.2 ribaund ortalamaları yakaladı. Ancak, ekibi bu 16 maçta 4-12’lik bir rekor kırdı ve Miami Heat’in bir üyesi olarak bu sayıları geliştirme şansını çok isterdi.