Cristiano Ronaldo ile Lionel Messi arasındaki tartışma, iki canlı futbol efsanesinin başrole geçmesinden bu yana, on yıldan fazla bir süredir dünyayı bölmeye devam ediyor. Her iki oyuncu da sayısız ödül kazandı ve övünecek kupalarla dolu koleksiyonları var. Hatta oyunun farklı kulvarlarında birbirlerinden daha iyi hale geldiler; Cristiano Ronaldo, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde başı çekerken, Messi tarihteki en çok Ballon d’Ors’a sahip oldu. Oyun tarzı ve güzel oyuna yaklaşım açısından birbirinden oldukça farklı olmalarına rağmen, modern futbolun iki devi arasında pek çok ortak nokta var.

Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun ikisi de başarılı olma açlığına sahipler ve tutarlılıkları sayesinde on yıldan fazla bir süredir futbol krallığında hüküm sürdüler. Taraftarları arasındaki çılgınlık ve çekişme hiç azalmadı ve her iki taraftar da yıllarca, kendi idollerinin dünyanın en iyisi olduğunu iddia etti. Usain Bolt şimdilerde tartışmaya ilişkin görüşlerini paylaştı. Gazetta dello Sport’a konuşan Jamaikalı, Lionel Messi’nin kaptanı olduğu Arjantin milli takımını desteklemesine rağmen bu yarışta, Cristiano Ronaldo’nun tarafında olduğunu açıkladı.

Bolt, “Arjantin’i desteklediğim için seçim yapmak benim için zor, ancak Cristiano Ronaldo’nun büyük bir hayranıyım” dedi. Bolt, Manchester United‘a olan bağlılığından dolayı da Portekizliye hayranlık duyduğunu belirtmeyi ihmal etmedi.

Bolt, “Ronaldo’ya Manchester United’da oynadığı için hayranlık duyuyorum ve Kırmızı Şeytanlar’ı destekliyorum” dedi. Jamaikalı, Cristiano Ronaldo’ya Lionel Messi’den daha çok hayran olduğunu da itiraf etti. Buna sebep olarak da Ronaldo’nun, Portekiz, Premier Lig, La Liga ve Serie A’da kendini kanıtlamış olmasını gösterdi.

Bolt “Messi’den daha fazlasına sahip olduğunu düşünüyorum çünkü birçok ligde kendini kanıtladı. Bu yüzden Ronaldo’yu seçiyorum ”dedi. Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo bu sezon muhteşem bir formda Hem Cristiano Ronaldo hem de Lionel Messi her sezon olduğu gibi, bu sezon da formda. Portekizli, Juventus için şu ana kadar 36 maçta 32 gol atarken, Arjantinli, Barcelona formasıyla 39 maçta 29 gol attı. İkisi de yakın zamanda duracağına dair işaretler göstermedi, bu da tüm futbol taraftarları için iyi bir haber.