Üç sezon boyunca siyah-beyazlı ekip için mücadele eden Tosic, 2018/19 sezonu öncesi 4.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Çin ekibine transfer olmuştu. Guangzhou kulübüyle olan anlaşmasından üç sezonda 10 milyon Euro gelir elde eden tecrübeli defans oyuncusu, Ocak ayında bitecek olan sözleşmesini uzatmamaya karar verdi.

Sırp oyuncu Instagram hesabından duyurduğu ayrılık mesajında, kulübe ve taraftara teşekkür etti. “İki buçuk yıl boyunca beni destekleyen Guangzhou kulübüne ve tüm taraftarlarına teşekkür ederim. Guangzhou’nun kalbimde özel bir yeri olacak. Bu güzel ülkeden ayrıldığım için üzgünüm ama aynı zamanda geleceği ve yeni fırsatları dört gözle beklediğim için kendi açımdan mutluyum.” Dedi.

Beşiktaş’a Geri mi Dönüyor?

Beşiktaş taraftarının kalbini kazanmış isimlerden biri olan Dusko Tosic’in Beşiktaş’a dönme ihtimali olduğu iddia edilmişti. Bu haberlerin üzerine oyuncunun menajeri Milos Malenovic, tecrübeli oyuncunun geri dönüş için fedakarlık yapmaya hazır olduğunu belirtmişti. Beşiktaş şu ana kadar Dusko Tosic transferi ile ilgili olarak somut bir hamle yapmadı.

Tecrübeli stoperin menajeri yakın tarihte verdiği bir röportajda “Tosic Beşiktaş’a dönmeyi çok istiyor, eğer Beşiktaş’da isterse devre arasında düşük bir maliyetle bu transfer gerçekleşebilir.” Dedi. Milos Malenovic sözlerine “Tosic, form olarak oldukça iyi durumda. Takımın en önemli oyuncularından biri ve geçen hafta attığı gol ile haftanın en iyi oyuncuları arasına girdi. Kulübüyle sözleşmesi ocak ayında bitecek. Şimdi geleceğini şekillendirmeye çalışıyoruz.” Diyerek devam etmişti.

Beşiktaş’ın Eski Oyuncusu Tosic’in Eşinden Taraftarı Bir Haber Geldi

Siyah-beyazlıların eski defans oyuncusu Tosic’in eşi Jelena Karleusa, siyah-beyazlı taraftarları sevindiren bir twit attı. Beşiktaş taraftarıyla arasındaki iyi iletişim bilinen Jelena Karleusa, Tosic ile birlikte Dolmabahçe’ye geleceğini söyledi. Süper Lig’in 14. Haftasındaki Beşiktaş – Galatasaray derbisini Tosic&Jelena çifti tribünden takip edecek.

Erdal Torunoğulları Gündemimizde Yok Dedi.

Beşiktaş’ın transferden sorumlu yöneticilerinden Erdal Torunoğulları, Tosic’in geri dönmesi haberleri ile ilgili olarak “Tosic için bir girişimimiz olmadı. Şu anda sadece kritik maçlara odaklandık. Transfer gündemimizde yok” demişti.