Tiger Woods, Salı günü Twitter hesabına yaptığı ve evinde iyileştiğini belirten bir gönderiye göre, geçen ay bir araba kazasından sonra tedavi gördüğü Los Angeles hastanesinden serbest bırakıldı. Yetkililer, 45 yaşındaki Woods’u 23 Şubat’ta hastaneye gönderen tek araçlı kazanın nedenini araştırmaya devam ettiler. Kullandığı SUV, Los Angeles County’de zorlu bir yol boyunca bir yamaca çarpmıştı. Salı günü paylaştığı Twitter gönderisinde “Evde iyileşeceğim ve her gün güçlenmeye çalışacağım” yazıyordu. Woods’un bilinen tek ikametgahı Jupiter Adası, bazı zamanlar ise Fla’da bir malikanede eski karısıyla paylaştığı iki çocuğuyla vakit geçiriyor. Gönderi, durumu hakkında güncellemeler içermiyordu ve Woods’un uzun süredir temsilcisi olan Mark Steinberg, bir e-postada, müşterisinin nerede olduğu veya durumu hakkında daha fazla bilgi veremeyeceğini söyledi.

Woods, kaza günü Los Angeles’taki Harbor-UCLA Tıp Merkezine götürüldü ve sağ bacağındaki ciddi yaralanmaları onarmak için acil ameliyata alındı. Tiger Woods Şubat 25 akşamı, Cedars-Sina Los Angeles’ta Tıp Merkezi’ne transfer edilmişti. Woods’un Cedars-Sinai’ye gelişinden sonraki sabah, Woods’un Twitter hesabından yapılan bir açıklamaya göre, ameliyatın başarılı bir şekilde geçtiği ve bir süre hastanede gözetim altında tutulacağı bildirildi. Harbor-UCLA’nın genel müdürü Dr. Anish Mahajan, kazadan sonraki gece yaptığı açıklamada , Woods’un sağ alt bacağı olan tibia ve fibuladaki her iki kemiğin birden fazla yerde kırıldığını ve “açık kırıklar” olduğunu söyledi yani derisini delen kırıklar. Dr. Mahajan, doktorların tibiaya bir çubuk yerleştirerek araları “stabilize ettiklerini” söyledi. Woods’un ayak bileği ve ayağındaki ek kemiklerin de yaralandığını ve “vida ve pim kombinasyonu ile stabilize edildiklerini” söyledi.

Los Angeles İtfaiye şefi Daryl L. Osby daha önce Woods’un her iki bacağında da “ciddi yaralar” olduğunu söylemiş olmasına rağmen, açıklamada Woods’un sol bacağında herhangi bir yaralanma tanımlanmadı. Şef daha fazla açıklama yapmadı ve Woods’un başka hangi yaralara maruz kalmış olabileceğinden emin olmadığını söyledi. Woods’un bakımıyla ilgilenmeyen doktorlar , yaralarının son derece zor ve uzun bir şekilde iyileşeceğini öngörmüştü .