Kuşağının en büyük golfçüsü, yakın zamanda geçirdiği bir sırt ameliyatı ile birlikte kariyerinin geleceği hakkında soru işaretleri uyandırabilecek bacak sakatlıkları yaşamıştı. Tiger Woods’un bu sakatlıklardan iddalı bir şekilde dönmesi gündem etkisi yaratan bir geri dönüş olmuştu. Kariyerini sona erdirecek gibi görünen sırtındaki bir sakatlığın ardından, ulusu büyüleyen heyecan verici bir dönüş olan 2019’da Masters Turnuvasını kazandı.

Ancak, büyük bir zafer kazanamadığı bir yılık süreçtem sonra, geçen ay kendisini bu yılın sonuna kadar rekabetin dışında tutacak başka bir spinal operasyon geçirdiğini duyurdu.Ardından Salı günü S.U.V. aracı yoldan çıktı ve Los Angeles yakınlarındaki bir yamaca indi, Woods’un saatlerce ameliyat olmasını gerektiren bacak yaralanmalarına neden oldu. Çarşamba günü öğlen saati 12: 30’da, Woods’un Twitter hesabında “sağ bacağında ve ayak bileğinde uzun bir cerrahi işlem geçirdiğini” ve “şu anda uyanık, duyarlı ve iyileşme sürecinde olduğunu” belirten bir açıklama yayınlandı

Çocukken ulusal sahneye çıkan ve neslinin en büyük golfçüsü olan Woods için bir başka sarsıcı olaydı ve buradan bir geri dönüş yapması hakkında soru işaretleri uyandırıyor. Son yıllarda, spor tarihinde Jack Nicklaus’un 18′ şampiyonluğundan sonra en fazla 2. olarak 15 büyük şampiyonluk kazanan Woods, önceki ameliyatları ve sakatlıklarının neden olduğu sınırlamalar hakkında kapsamlı bir şekilde konuştu. Çalışabileceği süreyi ciddi şekilde azalttı ve bir zamanlar saygı duyulan bir golf vuruşunun akışını ve gücünü sekteye  uğrattılar. Geçtiğimiz birkaç sezonda, Woods birkaç atıştan sonra irkilirken görülüyordu ve sık sık bir etabı tamamladıktan sonra eğilip golf topunu yerden alabilmek için mücadele ediyordu..Nicklaus, Twitter’da kendisinin ve karısının acısını yazdı. Nicklaus’un gönderisi “Barbara ve ben Tiger’ın kazasını yeni duyduk ve herkes gibi biz de derinden endişeliyiz” dedi. Bu zor zamanda ona yürekten destek ve dua etmek istiyoruz. Lütfen Tiger’a başarılı bir ameliyat ve tam bir iyileşme için en iyi dileklerimizle bize katılın. ” Turnuva öncesi antrenman turları için sık sık kendisine katılan Woods’un güvenilir bir sırdaşı olan Justin Thomas, bu haberler karşısında şaşkına döndü. Thomas, Perşembe günü Orta Florida’da başlayacak bir PGA Turu etkinliği olan Workday Şampiyonası’na hazırlanırken, “Midem bulandı,” dedi. En yakın arkadaşlarından birinin kaza geçirdiğini görmek canımı yakıyor. Umarım iyidir. Ben sadece çocukları için endişeleniyorum, umarım çok üzgün değillerdir. “dedi.