22 yaşındaki Alexander-Arnold, İngiltere adına iyi bir performans göstermişti, ancak maçın sonlarında topu aşağı doğru çekerken sakatlandı. Hemen yedek kulübesine maçı tamamlayamayacağını işaret etti ve Southgate galibiyetten sonra sağ bekinin uyluk sakatlığı yaşadığını ve Perşembe günü daha fazla değerlendirileceğini açıkladı.

Maçtan sonra İngiltere patronu Southgate şunları söyledi: “Açıkçası onun böyle çıktığını görmek iyi değil.”Yani sadece bekleyip görmemiz gerekiyor. Bunu görmek iyi değil ama önümüzdeki 24-48 saat içinde daha fazlasını öğreneceğiz. “

Liverpool oyuncusu ekarte edilirse İngiltere’nin 26 kişilik Avrupa Şampiyonası kadrosunda Alexander-Arnold’un yerini kimin alabileceği sorulduğunda Southgate, “Hadi Trent’in nasıl olduğunu görelim ve oradan gideceğiz” dedi. Jack Grealish, maçtan sonra Liverpool akademisi mezunu hakkında da sorguya çekildi. EURO 2020 için Alexander-Arnold’u kaybetmenin etkisi sorulduğunda Grealish, “Bu çok büyük bir kayıp olur. “Bütün çocuklar bunun çok da kötü bir sakatlık olmadığını umuyor ve onun için elimizi taşın altına koydular.”