Ricky Rubio önümüzdeki birkaç gün içinde Chris Finch ile bir konuşma yapmayı dört gözle bekliyor. Bulls ile yapılan son lig maçında, normal sürenin bitmesine 5 saniye kala, Rubio tarafından kazanılan üç serbest atış sonrası maç uzatmalara gitmişti. Minnesota Timberwolves’un yıldızı Ricky Rubio takımın yeni koçu Chris Finch ile henüz konuşmadığını , ancak rolünün ne olduğunu daha iyi anlamak için önümüzdeki birkaç gün içinde onunla bir konuşma yapmayı umduğunu söyledi. son haftalarda “çok rahat” olduğunu da sözlerine ekledi.

Finch, geçtiğimiz Pazar günü , Wolves’un New York Knicks’e karşı aldığı mağlubiyetin ardından Ryan Saunders’ın aniden işten çıkarılmasının ardından teknik direktör olarak işe başladı . Minnesota takımı bu sezonun en kötü takımı ve bugün Chicago Bulls‘a mağlup olduktan sonra 26 mağlubiyet ve sadece 7 galibiyet elde ettiler. Sezonun başlarında iyi oynamadığını kabul eden Rubio, D’Angelo Russell’ın sakatlığı nedeniyle maçta 30 dakikadan fazla kalmasına izin verilen oyun kurucu, son haftalarda daha fazla süre alarak kendine olan güvenini yeniden kazandı .

Maçın bitim süresine 5 saniye kala Rubio tarafından üç serbest atışla zorunlu uzatmalara giden Bulls’a karşı oynanan maçın ardından İspanyol oyun kurucu verdiği röportajda, Russell toparlandığında takımdaki rolünün değişeceğinin farkında olduğunu söyledi. . Finch ile konuşup konuşamayacağı sorulduğunda, Rubio henüz konuşmadığını söyledi: “Üç gün oldu ve iki maç oynadık. Sanırım onun takımda düzeltmesi gereken çok şey var ve bu konuşmayı gerçekleştirmek için pek doğru zaman değildi. Artık iki gün izinimiz var, konuşabiliriz. Birkaç bireysel ve toplu görüşmemiz olacak. “dedi.

Yeni koçla yapılacak görüşmelerle ilgili olarak, ” Karl-Anthony Towns ve Anthony Edwards’ın da onunla konuşmak için vakit bulabilmesine rağmen, benimle sadece toplu bir toplantıda bir araya gelebildi ve özel olarak konuşamadık. Sanırım geldi ve bu büyük bir yıkıma uğramış takım onun kafasını karıştırdı. Bir an önce uyum sağlamalı. “dedi ve devam etti. “Elbette, bir noktada, rolümün ne olduğunu çok iyi bilmek için Finch ile konuşmak istiyorum. Ama evet, son iki, üç haftadır oyun içinde çok rahattım. D’Angelo Russell döndüğünde rolümün değişmesini de anlayışla karşılayacağım.” diye bitirdi.