Şu anda La Liga’da üçüncü sırada yer alan Real Madrid için bu maç mutlaka kazanılması gereken bir maç. Zinedine Zidane’in takımı ligde çok başarılı olamadı ve rakiplerinin onlara karşı bir üstünlük sağlamasına izin verdi. Los Blancos şu anda lider Atletico Madrid’in altı puan gerisinde ve acı rakibi Barcelona’nın iki puan gerisinde. Yani bugün daha fazla puan kaybetmeyi göze alamazlar. Bu arada Celta Vigo, ligdeki son üç maçında kaybetmedikten sonra yenilmezlik koşusuna devam etmeye çalışacak. Real Madrid için ise görev basit: Üç puanı güvence altına almak ve lig liderleri ile arasındaki farkı kapatmak.

Real Madrid, La Liga umutlarını canlandırmalı Zinedine Zidane’ın ekibi, bugün olan maçına giderken çok verimli bir hafta geçirdi. Los Blancos, Atalanta’yı evinde ve deplasmanda yenerek Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final turuna kalmaya hak kazandı. Sonraki çeyrek finalde Liverpool ile bir savaşa girmeyi beklerken, İspanyol devi şimdi dikkatini performanslarının en iyi ihtimalle tutarsız olduğu La Liga‘ya çevirmek zorunda. Real Madrid, 30 Ocak’tan beri maç kaybetmedi, ancak son haftalardaki beraberlikler şampiyonluk yolunu olumsuz etkiledi. Son üç lig maçında sadece bir kez kazandılar, diğer ikisini de berabere bitirdiler. Ancak, Avrupa umutlarını ateşledikten sonra, Real Madrid’in La Liga şampiyonluğu için mücadelesini yeniden canlandırma zamanı geldi. Atletico Madrid ve Barcelona şu anda önlerinde olabilir, ancak özellikle Los Blancos iyi formunu sürdürürse aradaki fark aşılamaz değil.

Real Madrid bu sezonu iki kupayla bitirebilir Real Madrid’in hafta ortasında Atalanta’ya karşı kazandığı etkileyici galibiyet, Los Blancos’un henüz bitmediğini tam zamanında hatırlattı. Mücadele ettiği kulvarlara kötü bir başlangıç yapmalarına rağmen, bu sezonu çifte kupayla bitirebilirler. Zinedine Zidane‘nin tarafı hala La Liga ve Şampiyonlar Ligi için yarışıyor. Liverpool şu anda iyi formda değilken, Real Madrid Şampiyonlar Ligi’nde yarı finallere kalma şansını kovalayacak. Ancak Real Madrid’in çifte galibiyet umutları bugün Celta Vigo karşısında gösterecekleri performansa bağlı olacak. Bu galibiyet onları Atletico Madrid ve Barcelona’nın arasına yerleştirebilir.