Fransız oyuncu, geleceğini Real Madrid‘e adamaktaki isteksizliğinin ardından transfer spekülasyonlarına konu oldu. Manchester United‘ın Varane’yi bu yaz Old Trafford’a getirmeye istekli olduğu söyleniyor. Varane, Real Madrid’deki anlaşmasının son yılına giriyor ve İspanyol ekibi, önümüzdeki yaz ücretsiz bir transferle kaybetme riskini almaktansa onu hemen satmayı tercih ediyor. Bu yılın başlarında, Real Madrid başkanı Florentino Perez’in, oyuncuyla sözleşme uzatması için pazarlık yapamazsa, savunma oyuncusu için 60 milyon sterlinlik bir aralıktaki teklifleri değerlendireceği bildirilmişti.

Varane, Clairefontaine’de Fransa’nın Euro 2020 kadrosuyla bağlantı kurarken medyaya seslendi. Real Madrid’deki geleceği soruldu ancak oyuncu şimdilik Euro’ya odaklanmış görünüyordu. Varane “Bu benim geleceğim hakkında konuşma zamanı değil, turnuvaya odaklanıyorum, Euro 2020’ye. Soruyu sormak normal, mantıklı ve benim açımdan da yaklaşan Euro 2020’ye odaklanmak normal ve mantıklı, “dedi. Varane “Hepimiz insanız. Bunun hakkında düşünebiliriz. Kişisel durumuma gelince, Fransa ekibinde sahip olduğumuz hedeflere odaklandım. Clairefontaine’deki odamda her gün tartışacağım bir konu değil. Hedefime odaklandım ve şimdi bunu tartışmanın zamanı değil. Bunun hakkında konuşmak zorunda kalırsam, doğrudan ilgili kişilerle konuşulacak, “diye açıkladı.

Ole Gunnar Solskjaer’in, Harry Maguire’ın varlığıyla, savunmada Varane ile ortaklık kurmaya istekli olduğu ve bu yaz Fransız için bir hamle yapacağı bildirildi. Ancak, Real Madrid’in Fransız için fiyatını düşürmeye istekli olup olmadığı henüz belli değil. Raphael Varane, Manchester United’ın transfer hedeflerinden sadece biri Manchester United, olumlu geçen 2020-21 sezonunu geliştirmeye ve gelecek sezon daha da fazla kupa için mücadele etmek amacıyla kadrosunu daha da güçlendirmeye hevesli.

Raphael Varane ile sözleşme imzalamak Manchester United’ın gişe rekorları kıracak bir hamlesi olsa da, Real Madrid, kulübün bu yaz takip etmek için hazırladığı bildirilen beş kişilik bir kısa listeden yalnızca biri. Varane ile birlikte Manchester United, Villarreal‘den Pau Torres, West Ham‘dan Declan Rice, Borussia Dortmund yıldızı Jadon Sancho ve Tottenham’ın yıldızı Harry Kane ile anlaşmaya çalışacak.