Varane’nin şu anki Real Madrid sözleşmesi gelecek sezonun sonunda sona eriyor ve Fransız oyuncu, kulüpteki anlaşmasını uzatmak istediğine dair hiçbir belirti göstermedi. Fichajes’e göre Skriniar, Varane’nin yerini alabilecek isimlerden biri. Raporda ayrıca Florentino Perez‘in Fransızın 70 milyon avro civarında bir ücret karşılığında yaz aylarında ayrılmasına izin vermeye istekli olacağı belirtiliyor. Chelsea ve Manchester United’ın Fransız oyuncuyu kadrolarına katmakta ısrarlı oldukları ve yaz aylarında onun için bir hamle yapmaya hazır oldukları bildirildi.

Real Madrid’in savunma listesindeki tek isim Skriniar değil Real Madrid’in Raphael Varane için üç kişilik bir potansiyel yedek listesine sahip olduğu bildirildi. Skriniar ile birlikte Los Blancos, Sevilla’dan Jules Kounde ve Villarreal‘den Pau Torres’in durumlarını da izliyor. Kounde, geçen sezon sahneye çıktıktan sonra Real Madrid’in uzun vadeli hedefi oldu. Los Blancos’un geçen yaz defans oyuncusunu almaya çalıştığı, ancak anlaşmanın gerçekleşmediği bildirildi. Kounde’nin piyasa değeri bu sezon oldukça yükseldi ve Sevilla, yıldız savunma oyuncusunu 70 milyon avrodan daha düşük bir fiyata satmayacak gibi duruyor.

Pau Torres’e gelince, İspanyol bu sezon La Liga’nın önde gelen savunucularından biri oldu ve Avrupa’nın en iyi kulüplerinin çoğunun radarında. Villarreal’in oyuncusu, daha çok, genüz kulüple sözleşme yenilemeyen kulüp kaptanı Sergio Ramos’un varisi olarak görülüyor. Torres’in, yaz aylarında Real Madrid onunla imzalamak isterse Los Blancos’a 50 milyon avroya mal olacağı bildirildi. Ayrıca, Los Blancos’un da Bayern Münih defans oyuncusu David Alaba için bir anlaşma yapmaya yakın olduğu bildirildi. Avusturyalı oyuncu, bu sezonun başlarında Alman takımıyla sözleşmesini uzatmayacağını ve sezon sonunda serbest oyuncu olacağını duyurdu. Real Madrid, sezon boyunca defans oyuncusu için bir hamle ile yoğun bir şekilde ilişkili ve şimdi avlarını yakalamaya çok yakın oldukları görülüyor.