Raul Jimenez, 29 Kasım’da Brezilya’lı Arsenal defans oyuncusu David Luiz ile top için bir hava savaşından sonra yaşadığı acımasız darbenin ardından kafatasında oluşan kırık sonucunda uzun süre sahalardan uzak kalmıştı. Wolverhampton‘ın Londra ekibinden uzmanları yaptığı açıklamada ”Raúl Jiménez’in, dikkatli olmak kaydıyla takımı ile çalışmalara başlamasına yeşil ışık verdik”

Böylesine uzun bir iyileşme döneminden sonra, onun bakımını üstlenen uzmanlar, kafatası kırığının artık kontrol edilebilir durumda olduğunu söylüyorlar. Bununla birlikte, Meksikalı oyuncunun yaşadığı gibi bir yaralanmanın beyin travmasına ve kalıcı açıklara yol açabileceğini unutmamalıyız. Wolverhampton doktoru Matt Perry, profesör Tony Bell ve hepsinden önemlisi beyin cerrahı Sophie Camp tarafından desteklenen resmi web sitesine “Raúl’un bugüne kadar olağanüstü ve mükemmel bir iyileşme süreci geçirdiğini söylemekten gurur duyuyoruz. ” Çarpışmadan birkaç saat sonra oyuncunun durumu kritik seviyedeydi. Ancak, oyuncunun bu dönemi en hafif şekilde atlatmasını sağladık”

Bununla birlikte, neyse ki kafasındaki muhteşem bir yara izi dışında hiçbir kalıcı izi olmamasına rağmen, Raúl Jiménez , kariyerinin geri kalanında kemik yaralanması bölgesini koruma amaçlı bir kask takacak. Bu, bu korumayla tekrar oynamanız için yeterince güçlü olacaktır. Ancak yine de belirli bir dereceye kadar dikkatli olunması gerekiyor, “diye ekledi İngiliz doktor.

Raúl Jiménez, geçen Mart ayından bu yana takımdan ayrı olarak bireysel çalışmalarına devam etmekte. Ancak takım ile çalışmalarında Kaçınılması gereken tek şey, hava topları ve her ne kadar koruyucu kask takıcak olsa da kafasıyla topa vurmak. Yıldız forvet oyuncusunun dönüşünün bu sezon bitmeden gelebileceği bile düşünülüyordu. Ama maalesef bu beklenti sakatlığın bu denli ağır olması sebebiyle gerçekleşmedi.Gelişiminde bir adım daha attığı ve doktorların beklediğine göre önümüzdeki sezon kesin olarak maçlara çıkıp çıkamayacağı önümüzdeki Temmuz ayından itibaren belli olacak.