United, De Gea’nın ilk çocuğunun doğum sürecinde karısıyla birlikte olması için bir ay izin verildikten sonra gelen 6 maça, Henderson ilk 11 başladı. Her ikisi de Brighton’ın Old Trafford ziyareti için forma yarışında ancak Solskjaer, kalede kimin olacağı konusunda çok az bilgi verdi.

United teknik direktörü, “İkisi de birbirinden iyi kaleciler, seçme şansım var” dedi. “Onları buralarda görmek büyük bir zevk. “Umarım gidecek dokuz artı beş maçımız vardır. Avrupa Ligi‘nde de sonuna kadar gitmek istiyoruz. Eminim iki oyuncuyu da bizim için mücadele ederken göreceksiniz.”

Yaz aylarında kalecileriyle ilgili büyük bir karar verip vermediği sorulduğunda Solskjaer, “Medyadaki soruyu ve anlatıyı anlıyorum. Gerginlik ya da potansiyel gerginlik veya tartışmaların olduğu yerde, herkes bir yorum duymak ister, ben mi. “Benim söyleyebileceğim şey, kaleci konusunda harika seçeneklerim olduğu. Üst düzey kaleciler ama tabii ki ikisi de mümkün olduğunca oynamak istiyor. Buna liyakate göre karar verilecek. Bize kimin ne vereceğini düşünmeliyiz.” Solskjaer, Borussia Dortmund’un forvetinin geleceğinin yaygın spekülasyonlara konu olduğu bir dönemde Erling Haaland konusunda da sessiz kaldı.