Gabriel Deck 2018’de Real Madrid ile sözleşme imzaladı. 26 yaşındaki oyuncu, üç yıl boyunca İspanyol devi için formayı terlettikten sonra nihayet NBA’de oynama hayalini gerçekleştirecek. The Athletic’den Shams Charania’ya göre, OKC Thunder çok yıllık bir sözleşme için Deck’in kapısını çalacak.

Takımların kadrolarını tamamlamak için 9 Nisan’a kadar süreleri var. Sonuç olarak, son birkaç gün içinde birkaç oyuncudan feragat edildi veya serbest oyunculardan satın alındı. OKC Thunder da son zamanlarda aktif ve Gabriel Deck’i kadrolarına katmaya hazır görünüyor. Jaylen Hoard ve Justin Robinson’un beğenilerini daha yeni kazandılar, ancak Deck daha büyük bir umut kaynağı gibi görünüyor.

Gabriel Deck, en son Fenerbahçe‘ye karşı 19 sayı ve dört asist ile Real Madrid’i 2021 EuroLeague Playoff’larına götürdü. 203 cm’lik forvet, bu sezon Liga ACB’de maç başına ortalama 10 sayı ve dört ribaund ile sahada, %53.3 şut elde etti. Arjantin’in sonunda İspanya’ya yenildiği 2019 FIBA Dünya Kupası finalinde 24 sayılık büyük bir performans göstermişti.

OKC Thunder için Gabriel Deck, başka bir home run olacaktır. Deck’in tavan performansını tahmin etmek için henüz çok erken, ancak franchise şu anda yeniden yapılanmanın ortasında ve onu geliştirmek için gereken zamana sahip. Thunder, şimdiden Sırp Aleksej Pokusevski‘nin bir miktar potansiyel gösterdiğini görüyor ve başka bir Avrupa ürünü üzerinde kumar oynamaya kararlı duruyor.

Darius Miller söz konusu olduğunda, düşük performansına rağmen, yine de OKC Thunder için derin bir rotasyon adamıydı ve 30 yaşında, serinin mevcut zaman çizelgesine uymuyordu. Thunder’ın Gabriel Deck için kadroda bir oyunculuk yeri temizlemesi gerekiyordu. Bu sebeple birinden feragat etmesi gerektiğini fark etti ve bu isim Darius Miller oldu. Açıkça konuşmak gerekirse de Miller’ın Oklahoma City’de bir geleceği yoktu.