Bulls şuan 19-24 ve şu anda Doğu Konferansı’nda 10. sırada, yani şu an itibariyle play-in’ de oynayacaklar, ancak bu sezonun öngörülemezliğine güveniyorlar ve LaVine’ın yükselişi geçici değil. Bulls ayrıca, önümüzdeki 10 maçın dokuzunu deplasmanda oynanacak ve kendi evinde oynayacakları tek maç Brooklyn Nets karşısında olacak.

LaVine önümüzdeki sezon 19,5 milyon dolar kazanacak ve Vucevic önümüzdeki iki sezon boyunca 46 milyon dolar kazanacak. Ancak Vuceviç, dostane sözleşmesi nedeniyle, kendisini, sürekli gelişen NBA’deki en iyi ofansif yeteneklere sahip büyük adamlardan biri haline getiren yetenekleriyle birlikte büyük ilgi gördü. Hatta şubat ayında bu, Bulls’a 43 sayılık bir performansa mal oldu.

Vucevic, 15-29’luk bir rekorla şu anda Doğu’da 14. sırada yer alan Magic için 11.8 ribaund ile birlikte kariyerinde en iyisi olan 24.5 sayı ortalamasına sahipti. Vucevic’in atılan basket, üç sayı ve serbest atış bölümleri, bu sezon yaklaşık %48, %41, %83 oranında. Ayrıca Shaquille O’Neal, Penny Hardaway, Grant Hill ve Tracy McGrady ile birlikte Magic’in ürettiği beş All-Stars’tan biridir. LaVine bir dereceye kadar iyi istatistiklerini, kötü takım kişiliğini dengede tuttu, ancak Bulls henüz iyi bir takım değil, bu yüzden bu ikilinin zamanla gelişen performansı belirleyici olacak. Ancak takas şimdilik, LaVine’ı sezonun bitiminden önceki dönemde rahatlatmak için yapılan ve LaVine’ı bundan aylar sonra maksimum uzatmaya çıkaracak olan bir ani kazanç hareketi.

Ayrıca Bulls, ikisi de D.C.’de rotasyon oyuncuları olan, Washington Wizards‘tan Troy Brown ve Mo Wagner’i de takıma kazandırdı. Her şeyin işe yarayıp yaramayacağı belli ki zamanla görülecek, ancak LaVine çevresinde takım inşa etme inancı meşru bir kumar olsa da, kumar oynamaya değer. Sonunda 76ers, Heat, Nets, Celtics ve Bucks gibi Doğu’nun üst kademesine geçmek zor olacak, ancak birçok kuruluşun denemeyeceği bir zamanda, en azından Bulls her riski kabul ediyor.