Jordan Z kod imzalı spor ayakkabı bu ayın başlarında duyuruldu ve 23 Nisan lansmanı öncesinde bugün ilk resmi görüntüleri sosyal medya’da yayınlandı. Zion 1 spor ayakkabısının toplam 4 çeşidi piyasaya sürülecek ve önce siyah beyaz “Gen Zion” çeşidi piyasaya sürülecek.

Jordan markası, NBA yıldızı Zion Williamson’ın imzalı ilk spor ayakkabısını piyasaya sundu Zion 1 resmi olarak 23 Nisan 2021’de piyasaya sürülecek. Siyah beyaz Gen Zion versiyonunu sırayla mor-mavi “ZNA” versiyonu ve çok renkli “Noah” versiyonu takip edecek. Son olarak, Zion 1’in pembe bir “Marion” versiyonu da Mayıs ayının sonlarına doğru piyasaya sürülecek. “Marion” Zion 1, Zion Williamson’ın Güney Carolina’daki evinden esinlenmiştir. New Orleans Pelicans’ın yıldızı, geçtiğimiz gün erken saatlerde sınırlı sayıda piyasaya sürülen spor ayakkabıların “siyah-beyaz” renkli versiyonundan söz ederek şunları söyledi: “Beyaz ve siyah renkler benim için önemli. Büyürken, ana evinizin temeliniz olduğu öğretildi. İster aileniz ister kardeşleriniz, başlamak için sağlam bir temele ihtiyacınız var ve siyah ve beyaz renk benim için bunu temsil ediyor. ” Gen Zion versiyonu 23 Nisan’da piyasaya sürülecek ve ardından 5 Mayıs’ta “ZNA” yayınlanacak. “Noah” versiyonu 19 Mayıs’ta, ardından “Marion” 25 Mayıs 2021’de piyasaya sürülecek.

Jordan Bran, 2019’dan beri Zion Williamson’ın imza spor ayakkabıları üzerinde çalıştıklarını ve spor ayakkabıların performans odaklı olduğundan ve NBA yıldızının kişisel özelliklerini temsil ettiğinden emin olduklarını açıkladı. Jordan Sport’dan üst düzey bir ayakkabı tasarımcısı olan Vianney de Montgolfier şu açıklamayı yaptı: “Zion’un ayakkabının görünümü için ana ilham kaynaklarından birinin süper kahraman zırhı olduğunu biliyorduk. Ancak ayakkabının avantajlarını açıkça ortaya çıkarabilecek bir simge veya sembol düşündüğümüzde, “Z” bizim için son derece anlamlı oldu. Bu hızın harfidir, gücü temel alır ve belki de alfabedeki en ayırt edilebilir harftir. Bunun gibi başka bir harf yok. “