Eski MLB yıldızı Alex Rodriguez, shortstop ve third baseman rollerinde oynayan bir oyuncuydu ve emeklilikten bu yana çok sayıda girişimci harekette yer aldı. Rodriguez, 14 kez All-Star ve New York Yankees ile 2009 Dünya Serisi Şampiyonası’nı kazandı. Ayrıca “A-Rod Corp” un CEO’su ve Presidente Beer’ın başkanıdır. Marc Lore, Rodriguez’in uzun süredir arkadaşıdır ve popüler bir Amerikalı girişimci/yatırımcıdır. 2011’de “Quadsi” şirketini Amazon’a 545 milyon dolara sattı ve şu anda net serveti 1 milyar doların üzerinde. The Athletic’den Shams Charania, Rodriguez ve Lore ikilisinin Minnesota Timberwolves‘ı satın almak için bir anlaşmaya vardığını bildirdi.

Anlaşma henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak 1.5 milyar dolar değerinde olması bekleniyor. Alex Rodriguez ve Marc Lore daha önce, franchise’ın mevcut sahibi Glen Taylor’dan 10 Nisan’da satın alma konusunda görüşmek için bir anlaşmaya varmıştı. İki taraf, 30 günlük münhasır müzakere aralığı üzerinde görüşmesine karşın, 10 Mayıs’a kadar herhangi bir anlaşmaya varılamadı. Bu arada, yakın zamanda, NBA’de kıdemli bir isim olan Arran Afflalo’nun, on aydır bir sahiplik grubu aracılığıyla Minnesota Timberwolves‘ı satın almaya çalıştığı da bildirildi.

Rodriguez ve Lore için 30 günlük sürenin sonuçsuz tamamlanması, bildirildiğine göre Arran Afflalo’nun sahiplik grubuna taze bir umut verdi. Ancak, şimdi nihayet bir anlaşmaya varılmış gibi görünüyor. Şimdiki sahibi Glen Taylor, Minnesota Timberwolves’un NBA ve WNBA takımlarının sahibi olan Amerikalı bir iş adamı. Star Tribune’un sahibidir ve Minnesota Senatosu’nun eski bir üyesidir. Minnesota Timberwolves NBA takımını 1994 yılında 94 milyon$ ‘a satın aldı ve Minnesota Twins’i satın almak için ilk görüşmelere kilitlendikten sonra 1999’da Minnesota Lynx WNBA takımını satın aldı. Bununla birlikte, söylentiler şimdi franchise ile 17 yıllık ilişkisinin sona erdiğini iddia etti ve anlaşmayla ilgili daha fazla detayın önümüzdeki dönemde açıklanması bekleniyor.