Daha önce de takım arkadaşları ve teknik ekipten bazı kişilerle defalarca sorun yaşayan James, takım içerisinde adeta ”sorunlu adam” haline gelmişti. EuroLeague’de 2020-21 sezonunda harika işler çıkararak en büyük MVP adayı olan James, menajerlerinin de doğruladığı bilgiye göre kariyerine daha üst seviye bir lig olarak görüdğü NBA’de devam etmek istiyor. Yıldız oyuncunun NBA’de şansını denemek için Avrupa’dan ayrılacağı belirtildi.

Sözleşmesinin devam etmesine rağmen CSKA‘nın James’in NBA’de bir takım bulması durumunda oyuncuyu serbest bırakacak. Bu konu hakkında TASS haber ajansına açıklamalarda bulunan CSKA Başkanı Andrey Vatutin, “James’in bu sezon ya da önümüzdeki yıl NBA’e dönme durumu var. Bu senaryoda iki tarafın da uygun bulacağı bir anlaşmaya vararak bir çözüm bulması daha kolay olacaktır.” ifadelerini kullandı. CSKA formasıyla EuroLeague’de oynadığı 55 maçta 20.2 sayı ortalaması yakalayan James, daha önce 2017-18 sezonunda Phoenix Suns formasını giymiş ve maç başına 10.4 sayı kaydederek pek de başarılı bir grafik ortaya koyamamıştı.

Yıldız oyuncuya, 2017-2018 yılındaki başarısız performansı sorulduğunda ise; ” 25 yaşında ve NBA gibi yüksek konsantrasyon gerektiren bi yer için henüz hazır değildim. Ancak aradan 5 yıl gibi uzun bir bir zaman geçti ve geçen bu zamanda pek çok tecrübe edindim. Bu sefer başarılı olacağıma inanıyorum ” dedi.

CSKA takımı için önemli bir yere sahip olan James, bu yıl genelinde 20.8 sayı ortalamasını yakalayarak, Maç başı 81.88 sayı ortalamasına sahip olan takımına üst düzeyde bi katkı vermişti. Yıldız oyuncunun gidişi, CSKA takımında büyük bir eksiklik yaratacak gibi gözüküyor. James’in yüksek ihtimalle takımdan ayrılacak olması sebebiyle, CSKA takımı şimdiden James gibi yüksek profilde bir oyuncu için transfer arayışına başladı. Mesaj yazın