Brogdon, Pacers tarafından Haziran 2019’da Milwaukee Bucks ile imzalanan bir takas anlaşması ile alındı. Brogdon, onu 2022-23 NBA sezonunun sonunda sınırsız bir serbest oyuncu yapacak olan, 85 milyon dolar ve dört yıllık bir sözleşmeye taabi. 2017 yılının çaylağı seçilen oyuncu, Indiana Pacers tarafından franchise’larının geleceği olarak görüldü. Ancak, şimdi Brogdon sözleşmesinin geri kalanını göremeyip, başka bir takıma taşınacak gibi görünüyor. Ayrıca, daha önce birden fazla playoff takımının 28 yaşındaki oyuncuyla ilgilendiği söylentileri de vardı.

NBA Analysis Network’ten Evan Massey’e göre, Brogdon 2021 yaz döneminde taşınabilir. İsimsiz bir NBA yöneticisinin Massey’e şunları söylediği bildirildi: “Bak, onu sadece bir takas yapmaya ikna etmek istediklerini sanmıyorum, ama Malcolm Brogdon için bir hamleye açıklar. Teklifleri son teslim tarihinden önce dinlediler ve değeri muhtemelen alacağı kadar yüksek. Zaman zaman sahada kalamaması ve gelen koçlar ile ilişkilerindeki sorunları, Indiana’nın offseason’da ondan uzaklaşmasını çok mümkün kıldı. “

Indiana Pacers‘ın Malcolm Brogdon’a karşı tutum değişikliğinin arkasında çok sayıda neden olabilir. Caris LeVert’i aldıkları zaman gerçekleşen ve James Harden’i da Brooklyn Nets‘e gönderen dört takımlı anlaşma bu olayda önemli bir rol oynadı. LeVert, Indiana Pacers için 35 maçta 4.9 asist ve 4.6 ribaund ortalamasının yanı sıra 20 sayıdan fazla bir ortalama yakaladı. Sonuç olarak, Inquisitor’a göre, artık Indiana’nın kalıcı oyun kurucusu olarak kabul ediliyor. Ek olarak, Brogdon’un şu anki koç Nate Bjorkgren ile sorunları olduğu söyleniyor. Oyun kurucunun ayrıca geçen sezon playoffların ilk turunda Miami Heat’e elendikten sonra, Nate McMillan’ın görevden alınmasının büyük bir nedeni olduğu söylendi.