Indianapolis Star’dan J. Michael’a göre, Indiana Pacers’ın yıldız ikilisi Domantas Sabonis ve Malcolm Brogdon, Nate Bjorkgren’in Indiana Pacers’tan kovulması gerektiğine inanıyor. Bildirilene göre ikilinin arası çok iyi ve baş antrenörün gitmesini istiyorlar. Bleacher Report’tan Jake Fischer daha önce Bjorkgren’in işe alımının Indiana Pacers forveti TJ Warren’a danışmadan yapıldığını bildirmişti. Tecrübeli oyuncu, geçen sezon parlak bir formdaydı ve Phoenix Suns’la birlikteyken Bjorkgren için oynadı.

Rapora göre Warren, Nate Bjorkgren’in işe alındığını öğrenir öğrenmez takas edilmek istediğini ifade etti. Bu NBA söylentileri doğru çıkarsa, Nate Bjorkgren’in Indiana Pacers’daki günleri sayılı olabilir. NBA sezonu iş sonuna yaklaşıyor ve Indiana Pacers’ın kalan maçlarda önemli bir şey yapabilmesi pek olası görünmüyor. Pacers son altı maçından dördünü kaybetti ve play-in turnuvasında başarılı olmak, takım için zor bir ihtimal gibi görünüyor. Bu, muhtemelen Indiana Pacers’ın bu sezon en iyi iki oyuncusu olan Malcolm Brogdon ve Domantas Sabonis için bir endişe kaynağı olabilir. Brogdon 21 sayı, 6 asist ve 5 ribaund ortalamalarıyla öne çıkarken, Sabonis maç başına 20 sayı ve 12’ye yakın ribaund ortalamalarına sahip.

Sabonis ayrıca bu sezon NBA All-Star maçının bir parçası olarak seçildi. NBA söylentileri, Nate Bjorkgren’in Indiana Pacers oyuncularına karşı tavrının iğrenç olduğunu söylüyor. Bu, hem Brogdon hem de Sabonis’in Bjorkgren’in gittiğini görme arzusunu açıklayabilir. Bjorkgren sezona nispeten iyi başladı ve ayrıca Oshae Brissett ve Edmond Sumner gibi genç oyuncuları da geliştirdi. Ancak bu NBA söylentileri, ufukta bir değişiklik olabileceğini ve Indiana Pacers taraftarlarının önümüzdeki sezon kendi takımlarında yeni bir koç görebileceğini gösteriyor.