Manchester United, bu ayın başlarında Liverpool‘u ağırlayacaktı ancak maç, taraftarların kulübün sahiplerine karşı bir protesto için Old Trafford’a yürümesi üzerine ertelendi. Liverpool’a karşı derbi perşembe günü yeniden oynanacak. Bu, Kırmızı Şeytanlar’ın beş gün içinde üç Premier Lig maçı oynamak zorunda kalacağı anlamına geliyor. Pazar günü Aston Villa‘ya gittikten sonra Ole Gunnar Solskjaer, salı günü Leicester’a, kendi evinde 2-1’lik bir mağlubiyet aldı. Leicester maçına nispeten zayıf bir 11 ile başlayan Solskjaer çok eleştirildi. Ancak Liverpool patronu Jurgen Klopp, rolleri tersine dönecek olsaydı, o da aynı şeyi yapacağını söyleyerek yönetici arkadaşının kararını savundu. Liverpool’un patronu, “Beklediğim kadro buydu (Leicester’a karşı). Tam olarak değil, ancak değişiklik yapması gerektiğini biliyordum,” dedi.

Klopp ayrıca, “Pazar, salı, perşembe oynuyorlar ve ben 500 kez söyledim, pazar, salı, perşembe oynamak bir suçtur ve bu Ole Gunnar Solskjaer ve oyuncuların suçu değildir.” dedi. Klopp “Kendi kendime sorum şu: Ben de aynısını yapar mıydım? Evet, yapmak zorundayız. Sezonun sonuna geldik, Manchester United Avrupa Ligi finaline kadar gitti ve bu bir çok daha fazla maç demek ve şimdi Pazar, Salı ve Perşembe oynuyorlar. ” dedi.

Manchester United ile Liverpool arasındaki maçın ertelenmesiyle beraber, Liverpool takımının West Brom’a karşı oynayacağı maçın öne çekilmesi söz konusu olabilirdi. Ancak West Brom öneriyi kabul etmedi ve Premier Lig yeniden planlanan fikstürden, başka hiçbir takımın etkilenmemesi konusunda ısracı oldu. Klopp, West Brom maçını öne taşımaya ve daha sonra Manchester United ile oynamaya açık olduğunu söyledi. Ancak, bu senaryo bir olasılık olmadığından, Liverpool patronu, kendi tarafının Şampiyonlar Ligi’ne katılama konusundaki başarısızlığından, Manchester United’ın sorumlu olmadığını söyledi. Klopp “Şöyle söyleyeyim, bu süreç pek iyi gitmedi. Ancak Şampiyonlar Ligi’ne gitmezsek, Ole Gunnar Solskjaer’in takım seçiminin ya da Premier Lig‘in hatası değil, bizim hatamız, ” dedi.