Lionel Messi Paris Saint-Germain’in UEFA Şampiyonlar Ligi’ni bir kez daha kazanması için ideal yer olduğunu söyledi. Messi, hem kendisinin hem de yeni kulübünün hedeflerinin uyumlu olduğunu vurguladı. Şu ana kadar PSG’den defalarca kez kaçan ve Messi’nin kendisinin dört kez kazandığı kupayı tekrar kazanmak için elinden geleni yapacağını söyledi. “Kişisel olarak benim için, önceki yıllarda söylediğim gibi başka bir şampiyonluk daha kazanmayı çok isterim, bunun için hazır ve ideal yere geldiğimi düşünüyorum. Aynı hedeflerimiz var. Etkileyici. Oyuncularıyla beraber dünyanın en iyi takımlarından biri ve umarım Paris’in çok istediği, benim çok istediğim bu hedefe ulaşabiliriz ve umarım Paris halkıyla da bundan zevk alabiliriz.”

Messi, sadece birkaç gün önce Avrupa futbolunda geldiği ve geliştiği kulüp olan Barcelona’daki duygusal bir veda basın toplantısında gözyaşlarına boğuldu. Katalan devinde geçirdiği süre boyunca Messi, 10 İspanya lig şampiyonluğu ve altı Ballon d’Or ödülü kazandı. Basın toplantısında Barcelona’dan ayrılmasının “çok zor” olduğunu kabul etmesine rağmen, yeni kulübünde “çok mutlu” olduğunu ve geleceğe umutla baktığını söyledi. Amanda Davies’e konuşan Messi, “Gerçek şu ki, bu hafta yaşadıklarımı kelimelere dökmek zor. “Bütün hayatım boyunca tek bir yerde kaldıktan sonra Barcelona’ya veda etmek gerçekten çok zordu. Ve üç gün sonra, ne olduğunu unutamadan her şey değişti. “Gerçekten hey şey çok özel gelişti, beni karşılayanların, sokağa çıkanların karşılaması. Yaşayacağım bu yeni dönemi başlatmak için çok heyecanlıyım ve yeni hayatıma başlamaya hazırım. Burada Paris’te hayat.”

Barcelona’dan ayrıldıktan sonra Messi, eski Barça takım arkadaşı Neymar ve diğer Arjantinliler Ángel Di María ve Leandro Paredes de dahil olmak üzere PSG’deki arkadaşlarının nihayetinde Işık Şehri’ne gelme kararına yardımcı olduğunu itiraf etti. Messi’nin Paris’e gelişi, Neymar ve Fransız süperstar Kylian Mbappé ile birlikte korkutucu bir üçlü oluşturuyor. Bu iki süper yıldızın yanında yer alma ihtimali 34 yaşındaki oyuncuyu heyecanlandırıyor. “Onlarla günlük hayatı paylaşabilmek çılgınca, tüm takımla, bazı harika transferler var ve gerçekten şimdi antrenman yapmak ve rekabet etmek istiyorum çünkü en iyi oyuncularla rekabet etmek için gidiyorum.’’