LA Lakers bu yaz üçüncü bir yıldızı takıma eklemek istiyor, NBA söylentileri DeMar DeRozan’ın bu yaz almakla ilgilendikleri oyuncular arasında olduğunu öne sürüyor. DeRozan bu yaz sınırsız bir serbest oyuncu olacak ve San Antonio Spurs ile sağlam bir sezon geçiriyor.

2020-21 NBA sezonunda sahadan %49.5 şut yüzdesiyle maç başına 21.6 sayı ve kariyerinin en iyisi olan 6.9 asist ortalamasını tutturdu. NBA söylentilerine göre, birçok takım, sayı atma becerisi ve gelişmiş oyun kurma yeteneği nedeniyle onu sezon sonu kadroya katmakla ilgilenecek.

NBA Analysis Network’ten Evan Massey’e göre, LA Lakers, 2020 NBA Şampiyonu için çok “yapılabilir” olan bir imza ve takas anlaşması yoluyla DeMar DeRozan’ı almak zorunda kalacak. İşte söyledikleri, Kaynak, @HoopAnalysisNet’e verdiği demeçte, “Lakers, DeMar DeRozan’ı bu sezon serbest oyuncu kadrosunda takip etmekte ısrarcı. LA Lakers için onunla direk imzalamak, takas etmekten çok daha karlı.” LA Lakers’ın yeni oyuncularla sözleşme imzalamak için herhangi bir üst sınırı yok ve yalnızca bir imzala ve takas anlaşması yoluyla veya minimum sözleşmeler sunarak oyuncu alabilir.

DeMar DeRozan hücumda ölümcül bir oyuncu. Son sekiz sezonda maç başına ortalama 20+ sayı kaydetti ve bu kesinlikle çarpıcı bir rekor. Eski All-Star, LA Lakers’a bu konuda çok yardımcı olabilir. Ayrıca takımın önde gelen yıldızları LeBron James ve Anthony Davis’in üzerindeki baskıyı da alacaktır. Ayrıca sakatlıklar DeMar DeRozan için büyük bir endişe kaynağı olmadı, bu nedenle LA Lakers, önümüzdeki sezon yine önemli yıldızların sakatlıklarıyla mücadele etmeleri durumunda en azından ona güvenebilir. Ancak üç sayılık şutları en iyi özelliği değil, bu da Lakers’ın aradığı bir şey. Son zamanlardaki en büyük zayıflıklarından biri oldu ve sonunda Spurs, Lakers tarafından teklif edilen fiyatı kabul etmezse onu takip etmemeye karar verebilirler.

LA Lakers, bu sezonda serbest oyuncuya yaklaşımlarıyla yaratıcı olmak zorunda kalacak. DeMar DeRozan’ın durumu şampiyonluğu tekrar kazanma umutlarını belirlemede çok önemli olacak.