Salı günkü kaybın ardından, twitter’daki pek çok hayran George’u fiyaskodan sorumlu tuttu ve onu tekrar Pandemic P olarak adlandırdı. “Pandemic P”, Paul George’un geçen yıl koronavirüs salgınının zirvesinde oynadığı playofflarda ortaya çıkan kötü şöhretli performansına yanıt olarak sosyal medyada bir sıfat haline geldi. All-Star oyuncu, kendisine üç yıl önce OKC Thunder üyesi olarak “Playoff P” takma adını verdi, ancak sosyal medyadaki hayranlar, geçen yılki performanslarından sonra uyması için bu ismi Pandemic P olarak değiştirdi. Geçen yılki playoff’larda LA Clippers, Denver Nuggets‘a karşı 3-1’lik bir üstünlük yakaladı. Ancak Nikola Jokic ve ekibi bu seride geri dönüp bu turu 4-3 kazandı ve Batı Konferansı Finalleri’ne ulaştı. Bununla birlikte eleştiriler doruk noktasına ulaştı.

Bu serinin 7. maçında, Paul George sahadan 16 atışta 4 isabetle sadece 10 sayı ve 11 üçlükten de 2’sini başarıyla attı. Bu, maçtan önce PG13, Luka Doncic’li Dallas Mavericks’e karşı da başarılı olamadı ve Doncic’i durduramadı. Nuggets serisiyle beraber, savunmada ne Doncic’i ne de Nuggets‘tan Jamal Murray’i durduramamış oldu. “Pandemic P”, sezon sonrası sosyal medyada peşini bırakmayan bir isim oldu ve o zamandan beri üstüne yapışıp kaldı.

LA Clippers‘ın 2021 NBA Playoff’larındaki ilk rakibi, geçen sezon ilk turdaki rakibi oldu. Bu, Paul George’un geçen yılın başarısızlıklarını telafi etme fırsatıydı. Ancak geçen cumartesi serinin 1. maçında LA Clippers, Dallas Mavericks’e karşı 113-103’lük bir skorla kolayca mağlup oldu. Bu maçta gözler, bir kez daha George’un üzerindeydi. George, bu maçta 23 sayı, 6 ribaund ve 5 asist gibi oldukça iyi bir istatistik çizgisine sahipti ama o ve takım arkadaşları Mavs’ı hücumda durduramadı. Doncic, Clippers tarafındaki hiç kimse onu veya takım arkadaşlarını durduramazken, uzak mesafeden 36’da 17’ye (% 47,2) ve toplamda 76’da 38’e (% 50) ulaşarak 31 sayı üretti.

Paul George, kendisine “Playoff P” terminolojisini veren bir savunma oyuncusu olarak, sahanın savunma tarafına odaklanamıyordu. LA Clippers’ın 0-2’lik çıkmazındaki tek suçlu kesinlikle o olmasa da, yıldız forvetin elleri de temiz değil. Doncic ve Hardaway bir sonraki oyunda yollarını tutmaya devam ederse, George’un aynaya bakması ve kimliğini yeniden şekillendirmesi gerekir. Çünkü şu andan itibaren Pandemic P takma adı ona mükemmel bir şekilde uyuyor gibi görünüyor.